AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk´ü Anma Törenleri

Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 74. yılında Ağrı´da düzenlenen törenlerle anıldı.
10 Kasım Atatürk´ü Anma Törenleri

Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 74. yılında Ağrı´da düzenlenen törenlerle anıldı.

 

Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başlanan anma törenlerinde saat 09.05’te çalınan sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen törenin ardından Şerife Bacı Kız Teknik ve Meslek Lisesi´nin düzenlediği 10 Kasım Atatürk´ü anma programı için Halk Eğitim Merkezi’ne geçildi.

 

Okul Müdürü Ömer Faruk Kılıç’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. Öğrenciler tarafından hazırlanan şiir, tiyatro gösterisi ve Atatürk Oratoryosunun sergilenmesinin ardından koro halinde Onuncu yıl Marşı okundu. Daha sonra günün anısına düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

 

Törene Vali Vekili Mehmet Gökhan Zengin, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Buker, Belediye Başkan Vekili İbrahim Kösedağ, Vali Yardımcısı Rasim Belge, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, kurum müdürleri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

10 Kasım Atatürkü Anma Törenleri 10 Kasım Atatürkü Anma Törenleri 10 Kasım Atatürkü Anma Törenleri 10 Kasım Atatürkü Anma Törenleri 10 Kasım Atatürkü Anma Törenleri 10 Kasım Atatürkü Anma Törenleri 10 Kasım Atatürkü Anma Törenleri 10 Kasım Atatürkü Anma Törenleri 10 Kasım Atatürkü Anma Törenleri

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.