AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

126 Çocuk Tekrar Okula Kazandırıldı

Erkek ve kız çocuklarını okula kazandırma çalışmaları devam ediyor.
126 Çocuk Tekrar Okula Kazandırıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kızları Eğitimi Projesi” kapsamında görevlendirilen öğretmenler, il genelini dolaşarak okula gönderilmeyen erkek ve kız çocukları olmak üzere toplam 126 çocuğun tekrar okula gitmesini sağladılar.

 

“Kızları Eğitimi Projesi” çerçevesinde yürüttüğü çalışmalara katılan öğretmenlerin azmi herkesi şaşırtıyor. Proje kapsamında il genelindeki çalışmalar yapılarak okula hiç gitmeyen veya devam edemeyen erkek ve kız çocukları tekrar okula kazandırmak için kurulan komisyon, çalışmalarını sürdürüyor. Erkek ve kız çocuklarını tekrar okula kazandırma çalışmalarına katılan öğretmenler, ailelerle tek tek görüşerek öğrencileri okula kazandırıyorlar.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ın görevlendirdiği öğretmenler, il genelinde kapı kapı dolaşarak, okula gitmediği belirlenen çocuklarının aileleri ile görüşüp onları yeniden okulla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

Çocukların eğitimden yoksun kalmamaları için ellerinden gelen gayreti göstermeye çalıştıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “Erkek ve kız çocuklarını okula kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında erkek ve kız öğrencileri olmak üzere toplam 126 aile ikna edilerek çocuklarımızın eğitim hayatlarına devam etmelerini sağladık. Ayrıca çeşitli sebeplerle örgün eğitime devam edemeyen 464 öğrencimizi de açık ilköğretime ve açıköğretim lisesine kaydını yaptırdık. Oluşturduğumuz komisyonda bulunan görevli arkadaşlarla önceden tespit ettirdiğimiz öğrencileri buluyor ve aileleri ile görüşüyoruz. Çocukların ailelerini ikna ederek erkek ve kız çocuklarımızı yeniden okula gitmelerini sağlıyoruz” dedi.

 

Erkek ve kız çocuklarının eğitimden geri kalmaması için çalıştığını ifade eden Başak, “Çocukların eğitime kazandırılması bizi çok mutlu ediyor. Okula gitmeyen çocukların ailelerinin ikna edilmesinden sonra çocukların ekipler tarafından okul takipleri yapılıyor” şeklinde konuştu.

 126 Çocuk Tekrar Okula Kazandırıldı 126 Çocuk Tekrar Okula Kazandırıldı 126 Çocuk Tekrar Okula Kazandırıldı 126 Çocuk Tekrar Okula Kazandırıldı 126 Çocuk Tekrar Okula Kazandırıldı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.