AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi´nin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü

Ağrı´da, 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen programda okunan Çanakkale konulu şiir dinleyenleri ağlattı.
18 Mart Çanakkale Zaferi´nin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü

Erzurum Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Anıtı´na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan programa katılanlar, şehitliği de ziyaret ederek dua ettiler.

 

Daha sonra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde devam eden törene Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Buker, Belediye Başkanı Hasan Arslan, vali yardımcıları Ercan Ateş ve Rasim Belge, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, kurum müdürleri, okul müdürleri, şehit aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı çeşitli etkinliklerin ardından “Çanakkale’de Düğün” adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunun ardından bayrak açan Cansu Sepetçi isimli öğrencinin ağlayarak okuduğu şiir, şehit aileleri ve izleyenleri ağlattırdı.

 

Ardından Şehit Er Vefa Çelik´in babası Neman Çelik´e Vali Mehmet Tekinarslan tarafından Devlet Övünç Madalyası verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ´Çanakkale Zaferi´ konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.

 

Daha sonra Vali Tekinarslan, beraberindekilerle Ağrı Anadolu Lisesi tarafından organize edilen öğle yemeğine katıldı. Pansiyonun yemekhanesinde konuklara Çanakkale Savaşı´nda şehit olan Mehmetçiklerin menüsü olan buğday çorbası ikram edildi.

 

18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü 18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.