AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN COŞKUSU

Ağrı’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95’inci yıldönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.  
23 NİSAN COŞKUSU

Sabah saatlerinde Erzurum Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan kutlamalar, 15 Nisan Kapalı Spor Salonu’nda devam etti. Düzenlenen 23 Nisan etkinliklerine Ağrı Valisi Musa Işın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yaşar, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza Sönmez, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile çok sayıda vatandaş ve çocuk katıldı.

 

Şiirlerin okunduğu, halkoyunları gösterilerinin düzenlendiği etkinliklerde konuşan Milli Eğitim İl Müdürü Hatem Dursun, “Bugünler birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Bugünde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetini daha iyi koruyarak ve geliştirerek yarınlara daha güçlü bir şekilde taşımasının çabası içinde olmalıyız. Bu cennet vatanı, dünya arenasında günümüzde ve gelecekte dengeleri kendi lehine değiştirmek ve güçlü konuma getirmek durumundayız. Bu güç ve irade bu necip millette mevcuttur. Bugünler ayrışmaya değil, her zamankinden daha fazla birliğe; yozlaşmaya değil, kültürlü olmaya, uyuşukluğa değil, dirliğe, akıllı ve uyanık olmaya, her türlü fitne ortamından uzak, tek vücut olmaya, her platformda yer alabilen, dünya arenasında saygın, sevilen, beğenilen ve aranan, daima önder olarak görünen bir millet olmaya gayret etmeliyiz” dedi.

 

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin protokol tarafından ödüllendirilmesinin ardından etkinlikler sona erdi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.