AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.  
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Özel Eğitim Uygulama Merkezi konferans salonunda düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, şube müdürleri, okul müdürleri ve veliler katıldı.

 Burada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, “Ülkemiz, güçlü ve dinamik yapısıyla, sosyal devlet olmanın verdiği anlayışla hareket ederek engelli kardeşlerimizin toplumda hak ettiği hayat şartlarına kavuşturulması amacıyla önemli yasalar hayata geçirerek, engellilerimize yönelik memnuniyet verici adımlar atılmıştır. Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak engelli öğrencilerimizin eğitimlerine yönelik merkezimizi açmış olup bununla birlikte okullarımız bünyesinde özel eğitim sınıfları, destek eğitim odaları ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim görmelerini sağlamaktayız. Ayrıca engellerinden dolayı evlerinden çıkamayacak durumda olan öğrencilerimize yönelik de evde eğitim hizmetleri vermekteyiz. Bu konudaki çalışmalarımız sizlerin de destek ve katkılarıyla devam edecektir. Engelli bireylerin sorunlarının çözümü ve sosyalleşmelerinin arttırılması açısından kamu kesiminin gösterdiği duyarlılığının sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere her bireyin duyarlılık göstermesiyle başarıya ulaşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlar, sağlık mutluluk ve başarılar dilerim” dedi.

 Dursun’un konuşmasının ardından Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerinin oynadığı skeçler ve okuduğu şarkılar duygulu anlar yaşattı. Program sonrası öğrencileri tebrik eden Dursun, daha sonra öğretmenlerle bir araya geldi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.