AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6 Okula Beyaz Bayrak

Beyaz Bayrak projesi kapsamında temizlik ve hijyen kurallarına tam uyum sağlayan 6 okula beyaz bayrak verildi.
6 Okula Beyaz Bayrak

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından okullarda hijyen konusunda yürütülen ‘Beyaz Bayrak’ projesi kapsamında temizlik ve hijyen kurallarına tam uyum sağlayan 6 okula beyaz bayrak verildi.

Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, projenin yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi bakımından önemli bir çalışma olduğunu söyledi.

Temizliğin medeniyet ve inancın bir gereği olduğunu belirten Başak, toplumda temizlik bilincinin aşılanması için okul çağlarından itibaren eğitimlere önem verilmesi gerektiğini ifade ederek "´Beyaz Bayrak’ almaya hak kazanan okullarımızın idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerine bu projeye gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Ahmet Alagöz İlköğretim Okulu, Aslangazi İlköğretim Okulu, İbrahim Çeçen İlköğretim Okulu, Ağrı Anadolu Lisesi, Türk Telekom Anadolu Öğretmen Lisesi ve Hamur İhsan Eroğul Kız Teknik ve Meslek Lisesi yöneticilerine, belge, bayrak ve pirinç levhaları İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak tarafından verildi.

6 Okula Beyaz Bayrak6 Okula Beyaz Bayrak

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.