AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

66 Kız Çocuğu Okula Kazandırıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Alo 147 hattı aracılığı ile 3, Kızların Eğitimi (KEP) ve Yarın Sizdeyiz Projeleri kapsamında da 63 olmak üzere 66 kız öğrencinin okula kazandırıldığını söyledi.
66 Kız Çocuğu Okula Kazandırıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Yarın Sizdeyiz” projesi kapsamında çocukların daha başarılı olması ve okul aile ilişkisinin artırılabilmesi için öğretmenler, velilerin okula gelmesini beklemeden öğrencilerin ailelerini evlerinde ziyaret ediyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, ‘Yarın Sizdeyiz’ projesi kapsamında, il genelinde bulunan tüm okullardaki öğretmenler öğrencilerini evlerinde ziyaret ettiğini söyledi.

 

Öğretmenler tarafından, öğrenci velilerinin ev ziyaretleri şimdiye kadar oldukça başarılı yürütüldüğünü ifade eden Başak, “Belki öğretmenler için biraz yorucu oluyor ama severek ve isteyerek yapıyorlar. Çocukların kendilerine emanet olduğunun bilinciyle, onlar için en iyisini yapmak istiyorlar” dedi.

 

Eğitimin asli unsurunun eğitilen konumundaki öğrenci olduğunu, ailesini tanımadan öğrenci yetiştirmenin ve başarılı kılmanın mümkün olmadığını vurgulayan Başak, şöyle devam etti: “Proje kapsamında öğrenciyle veliye, onlara gideceğimizi önceden haber veriyoruz. Ev ziyaretlerinde anne babaya evde çalışma ortamının nasıl olması gerektiğini, aile okul ilişkilerinin önemini anlatıyoruz. Velilerin bizlerden isteği nedir, bunları öğreniyoruz. Velilerle görüş alışverişinde bulunuyoruz.”

 

Çocukların daha iyi nasıl yetiştirilebileceğinin arayışı içinde olduklarını anlatan Başak, “Kampanyanın amacı bu. Veliler, evlerine giderek çocukları hakkında bilgi verdiğimizi, çocuklarına ve kendilerine değer verildiğimizi görünce memnun oluyorlar. Çünkü değer verdiğinden başarı alabilirsin. Bizim ziyaretimizden sonra velilerin okula gidip çocuklarının durumlarıyla ilgilenmeleri de artıyor. Böylece okul aile ilişkisi de artmış oluyor. Bu diyalog da öğrencinin başarısını artıracaktır” diye konuştu.

 

Projeyi son derece önemsediklerini belirten Başak, “Öğretmen toplumda çok önemli bir görev yapmaktadır. Çünkü çocuğu okul çağından itibaren o yetiştiriyor. Bu nedenle öğretmenin sorumluluğu çok fazla. Ancak çocuğun iyi yetişmesi ve başarılı olması için anne baba ile ortak hareket edilmesi gerekir. Alo 147 hattı aracılığı ile 3, Kızların Eğitimi (KEP) ve Yarın Sizdeyiz Projeleri kapsamında 63 olmak üzere 66 kız öğrenci okula kazandırıldı” dedi.

 

66 Kız Çocuğu Okula Kazandırıldı 66 Kız Çocuğu Okula Kazandırıldı 66 Kız Çocuğu Okula Kazandırıldı 66 Kız Çocuğu Okula Kazandırıldı 66 Kız Çocuğu Okula Kazandırıldı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.