AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

72 Yaşında Okuma Yazma Öğreniyor

Ağrı’da 72 yaşındaki Melek nine, yıllar sonra okuma yazma kursuna katılarak herkesin büyük takdirini topladı.
72 Yaşında Okuma Yazma Öğreniyor

Kuva-i Milliye İlköğretim Okulu’nda Halk Eğitim Merkezi tarafından ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında açılan 1. kademe okuma ve yazma kursunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, okuma ve yazma kursu hakkında yöneticilerden bilgi aldı.

 

Kursu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, okuma ve yazma kursuna katılan 72 yaşındaki Melek Aktaş ile yakından ilgilendi. Melek nineye bir arzusunun olup olmadığını soran Müdür Başak, ninenin tek isteğinin okumak olduğunu öğrenince yeniden şaşırdı. Gördüğü manzara karşısında oldukça mutlu olan Başak’ın ninenin elini öpme talebine, Melek nine izin vermedi. Başak, Kuva-i Milliye İlkokulu´nda kısa zamanda okuma ve yazmayı öğrenen Melek ninenin azmine şaşırdı. Okumayı öğrendiğini göstermek için kitap okuyan Melek nineyi tebrik eden Başak, daha sonra diğer kursiyerlerin sorunları dinledi.

 

Kursun şu anda amacına ulaştığını ve herkese örnek bir hale geldiğini kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “Başta Melek nine olmak üzere herkes bu kursa katılarak herkese örnek bir mücadele ortaya koymuşlardır. Melek nine okumanın yaşının olmadığını herkese bir kez daha göstermiştir. Ağrı’nın karı ve soğuğuna rağmen kurslara gelmesi herkesi şaşırtmıştır. Kendisine bu azminden dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Birinci kademe okuma yazma kursumuzda 23 kursiyer bulunmaktadır. Bu kursiyerlerin yaş ortalaması 41’dir. Ayrıca 3 kursiyerimiz 50 yaşından büyüktür. En yaşlı okuma yazma kursiyerimizin yaşı ise 72 yaşındaki Melek Aktaş’tır” dedi.

 

Küçük yaşlarda okula gönderilmediği için okuma yazma öğrenemediğini ifade eden Melek Aktaş, her zaman bu arzuyu taşıdığını söyledi. Bu kursun kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Melek nine “Evde vakit geçireceğime buraya gelerek bir şeyler öğreniyorum. Şu anda kurs çok iyi gidiyor. İnşallah en kısa zamanda eksiklerimi tamamlayacağım” şeklinde konuştu.

 

72 Yaşında Okuma Yazma Öğreniyor 72 Yaşında Okuma Yazma Öğreniyor 72 Yaşında Okuma Yazma Öğreniyor 72 Yaşında Okuma Yazma Öğreniyor 72 Yaşında Okuma Yazma Öğreniyor 72 Yaşında Okuma Yazma Öğreniyor 72 Yaşında Okuma Yazma Öğreniyor 72 Yaşında Okuma Yazma Öğreniyor 72 Yaşında Okuma Yazma Öğreniyor 72 Yaşında Okuma Yazma Öğreniyor

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.