AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

814 Engelli Çocuk, Yeniden Okula Kazandırıldı

‘Eğitim Her Engeli Aşar’ projesi kapsamında 2012 yılında çeşitli nedenlerle eğitim hayatını terk eden 814 engelli çocuk, yeniden okula kazandırıldı.
814 Engelli Çocuk, Yeniden Okula Kazandırıldı

EĞİTİM HER ENGELİ AŞTI

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, ‘Eğitim Her Engeli Aşar’ projesi kapsamında 2012 yılında çeşitli nedenlerle eğitim hayatını terk eden 814 engelli çocuğu yeniden okula kazandırdığını belirterek, "Durumları ağır olan 4 engelli çocuğumuza ise, belirlediğimiz öğretmenler tarafından evlerine gidilerek eğitim veriliyor” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül’ün himayelerinde yürütülen “Eğitim Her Engeli Aşar” kampanyası kapsamında Ağrı’da kampanyayı yürüten İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak ve oluşturduğu ikna heyeti 2012 yılında büyük bir başarıya imza attı.

 

Konu ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, kampanya kapsamında ilimizde engelli olup okuluna devam edemeyen öğrencilerin tespit edilmesi ve tekrar eğitimlerine devam etmeleri amacıyla Rehberlik Araştırma Merkezinde görev yapan 4 rehber öğretmenden bir ikna heyeti oluşturduğunu söyledi.

 

İl genelinde mahalle ve köylerdeki engelli çocuklarımızın evlerini tek tek dolaştığını belirten Başak, “Engelli öğrencilerin maddi koşullar, ulaşım sorunları, engel türü ve benzer nedenlerden dolayı eğitimlerine devam edemediklerini tespit ettik. Yapılan tespitlerden sonra maddi sorunlardan dolayı okuluna devam edemeyen öğrencilerin ihtiyaçları Ağrı Valisi Sayın Mehmet Tekinarslan’ın katkılarıyla giderilmiştir. 2012 yılında çeşitli nedenlerle eğitim hayatını terk eden 814 engelli çocuğu yeniden okula kazandırdık ve durumları ağır olan 4 engelli çocuğumuza belirlediğimiz öğretmenler tarafından evlerine gidilerek eğitim veriliyor. Engelli çocuklarımızın ev ziyaretlerine devam ediyoruz” dedi.

 

814 Engelli Çocuk, Yeniden Okula Kazandırıldı 814 Engelli Çocuk, Yeniden Okula Kazandırıldı 814 Engelli Çocuk, Yeniden Okula Kazandırıldı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.