AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

9. SINIFLARA UYUM EĞİTİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı’nca özellikle okul terklerini azaltmak ve okula uyumu sağlamak amacıyla 9. sınıf öğrencileri için düzenlenen uyum eğitiminin pilot uygulaması Ağrı’da başladı. 
   9. SINIFLARA UYUM EĞİTİMİ

Türkiye’deki 10 pilot okul arasında bulunan Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de bu çerçevede eğitime başladı. Okul bahçesinde düzenlenen uyum eğitimi programına İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Müdür yardımcıları İshak Hasanoğlu ve Yakup Turan, şube müdürleri, okul müdürleri ile öğrenci ve veliler katıldı.

 

 Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, uyum eğitimini anlattı. Uyum eğitimi kapsamında öğrencilerin tanışma, okulun tanıtılması, kuralların belirlenmesi, öğrencilerin okulu tanıması ve çevrenin tanıtılması gibi etkinlikler düzenleyeceği belirtildi.

 

 Program sonrası katılımcılara yöresel yemeklerden ‘Halise’ ikram edildi. Daha sonra mobilya atölyesinde incelemelerde bulunan Dursun, okul yöneticilerinden bilgi aldı.

Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

........

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.