AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afet Ve Acil Durum Hazırlık Uygulamaları Semineri

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul yöneticileri ile sivil savunma kulüplerinden sorumlu öğretmenlere "Afet ve Acil Durum Hazırlık Uygulamaları”  semineri verildi.
Afet Ve Acil Durum Hazırlık Uygulamaları Semineri

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul yöneticileri ile sivil savunma kulüplerinden sorumlu öğretmenlere yönelik "Afet ve Acil Durum Hazırlık Uygulamaları” başlıklı bir seminer verildi.

 

Halk Eğitim Merkezi salonunda verilen seminere İl Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri ve personeli ile okul müdürleri, müdür yardımcıları ve sivil savunma kulüplerinden sorumlu öğretmenler katıldı.

 

Seminerde İl Acil Afet Müdürü Erkan Gürcan, sivil savunma hizmet ve faaliyetleri, sivil savunma tedbirleri, yangın söndürme ve önleme tedbirleri, afet ve acil durumu yönetimi, afet ve acil durumu gerektiren haller, afet ve acil durum yönetiminin aşamaları konusunda bilgi aktardı.

 

Daha sonra Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Melik Varol, kimyasal, biyolojik, kardiyolojik nükleer tehdit ve tehlikeler ile koruma yöntemi konusunda bilgi verdi.

 

Seminerin son bölümünde İl Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesi’nde görevli Tuncer Koç, koruyucu güvenlik hizmet ve faaliyetleri, fiziki güvenlik önlemleri ve nöbet hizmeti, personel evrak ve haberleşme güvenliği ile sabotaj ve terör olaylarından korunma konularını anlattı.

 

Afet Ve Acil Durum Hazırlık Uygulamaları Semineri Afet Ve Acil Durum Hazırlık Uygulamaları Semineri

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.