AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ağrı Toplumsal Seferberlik Etkinlikleri

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Avrupa Birliği’nin mali, UNİCEF’in teknik desteğiyle yürütülen “Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi” projesi kapsamında ‘Ağrı Toplumsal Seferberlik Etkinlikleri’ gerçekleştirildi.
Ağrı Toplumsal Seferberlik Etkinlikleri

Bir otelde düzenlenen programa, Vali Yardımcısı Mehmet Gökhan Zengin, Belediye Başkanı Hasan Arslan, Patnos Kaymakamı Üzeyir Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Biber, Milli Eğitim Bakanlığı TEGM Program ve Materyal Geliştirme Grup Başkanlığı Program Şube Müdürü Filiz Türkmenoğlu, şube müdürleri, kurum müdürleri, anaokulları müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, etkinlikte gerçekleştirilecek Ağrı toplumsal seferberlik etkinlikleri çalıştayı ile bugüne kadar yapılmış çalışmaların sürdürülebilirliği ve atılan temellerin toplumsal farkındalık düzeyine taşınması için bir yol haritası belirleneceğini belirtti.

 

Söz konusu yol haritası Ağrı’nın yerel şartlarına uygun şekilde, yine Ağrılılar tarafından hazırlanacağını ifade eden Başak, “Bugün bu çalıştaya katılan tüm taraflar, yarın Ağrı’nın geleceğini belirleyecek bir yol haritasının çizilmesine destek olacaktır. Bugün yapılan etkinliğin yalnızca kamu kuruluşları değil, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilmesinin en önemli sebeplerinden biri budur. “Okul Öncesi Eğitim” konusunda stratejik hedefimizdeki okullaşma oranımız 2014 yılı sonu itibariyle 3-5 yaş grubunda yüzde 35’dir. 2011-2012 eğitim öğretim yılı sonunda bu oran yüzde 15,30 iken yaptığımız ilçe bazlı toplantılar, arkadaşlarımızın yoğun gayretleri ve "Yarın Sizdeyiz" proje gezileri sayesinde bu oranımız kendi içerisinde yüzde 50, genel oranda yüzde 34 artış göstererek bugün itibariyle bu oran yüzde 25´e ulaşmış bulunmaktadır. Bunun anlamı 38 bin 476 çağ nüfusu okul öncesi çocuğumuzun 9 bin 266’sı okul öncesine devam ettiğidir” dedi.

 

Konuşmalarının ardından şube müdürü İshak Hasanoğlu tarafından, ‘Her Anne Bir Okul’ projesi kapsamında açılan Anne Eğitim Merkezinde yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. Daha sonra proje iletişim uzmanı İrem Sunar Özat ise, projenin dış yardımı bittikten sonra devam etmesi için Ağrı özelinde yapılması gerekenler ve başarılı iletişim çalışmaları nasıl yapılır konularında sunum yaptı.

 

Ağrı Toplumsal Seferberlik Etkinlikleri Ağrı Toplumsal Seferberlik Etkinlikleri Ağrı Toplumsal Seferberlik Etkinlikleri Ağrı Toplumsal Seferberlik Etkinlikleri Ağrı Toplumsal Seferberlik Etkinlikleri

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.