AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AĞRILI ÖĞRENCİLERİN TÜBİTAK BAŞARISI

  İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Van’da düzenlenen TÜBİTAK  yarışmasında Ağrı Türk Telekom Sosyal Bilimleri Lisesi öğrencilerinden Elif Keman ve Ayşenur Çelik’in “Ezber bozan edebi yapboz” projesi Türk Dili ve Edebiyatı dalında bölge birincisi olduğunu belirtti.
AĞRILI ÖĞRENCİLERİN TÜBİTAK BAŞARISI

 Konu hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, "Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile yürütülen ve bu yıl 47.’si düzenlenen ortaöğretim öğrencileri araştırma projeleri yarışmasına ilimiz genelinde 58 proje ile başvurularımız yapılmıştır. Bu Projelerden 8 projemiz bölge sergisi için çağrılan 100 proje arasına girmeye hak kazanmış ve Van ilindeki sergide projelerini sergilemişlerdir. Bölge Bilim Kurulu tarafında sergiye katılan projelerimizden Türk Telekom Sosyal Bilimleri Lisesi öğretmeni Fatma Kaya koordinatörlüğünde okul öğrencilerinden Elif Keman ve Ayşenur Çelik’in “Ezber bozan edebi yapboz” projesinin Türk Dili ve Edebiyatı dalında bölge birincisi, Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi öğretmeni Vildan Hatunoğlu koordinatörlüğünde okul öğrencilerinden Nejat Buket Yardımcı ve Esma Pilgi ‘nin “Yazılmamış bir destan gibi anadolumuz” projesinin Türk dili ve Edebiyatı dalında bölge ikincisi ve Hamur Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Selim Çelik koordinatörlüğünde okul öğrencilerinden Mücahit Aslan ve Melek Belecen “Öğretmenlerin devlet memurlarının resmi kıyafet uygulamasına bakışları ve öğrencilerin öğretmenlerin kıyafetleri ilgili algıları” projesi Sosyoloji dalında bölge üçüncüsü oldu.Türk Dili ve Edebiyatı dalında bölge birincisi olan Ağrı Türk Telekom Sosyal Bilimleri Lisesi öğretmeni Fatma Kaya koordinatörlüğünde okul öğrencilerinden Elif Keman ve Ayşenur Çelik’in “Ezber bozan edebi yapboz” projesi Ankara’da düzenlenen Türkiye finaline katılmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim”dedi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu 

10-05-2016

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.