AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ağrı´ya Atanan Öğretmenler, Karanfillerle Karşılandı

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Ağrı´ya atanan öğretmenleri karanfillerle karşıladı.
Ağrı´ya Atanan Öğretmenler, Karanfillerle Karşılandı

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Ağrı´ya atanan öğretmenleri karanfillerle karşıladı.

 

Ağrı´ya atanan öğretmenler, görev yerlerine gelmeye başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, kente gelen öğretmenleri, Ağrı Havalimanı´nda karanfillerle karşıladı. Başak, öğretmenlere, yeni görev yerlerinin hayırlı olmasını dileklerini iletti.

 

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Başak, Ağrı´ya 655 öğretmenin atamasının yapıldığını belirterek, "Bazı öğretmenlerimizin buraya gelirken bazı ön yargıları ve sıkıntıları olabiliyor. Biz buraya atanan öğretmenlerimizin sıkıntılarını en aza indirgemek için böyle bir proje başlattık. Bu projemiz Şubat ayındaki atamada da vardı. O zaman da çok iyi sonuçlar aldık, o yüzden devamını getirdik" diye konuştu.

 

Yeni atanan öğretmenleri, hem havalimanında hem de otogarda karşılayan ekiplerinin olduğunu ifade eden Başak, ekiplerinin, öğretmenleri servislerle atandıkları yerlere kadar götürdüklerini söyledi.

 

Başak, kadın öğretmenlerin uyum seminerleri süresince konaklamaları için Kız Meslek Lisesi Pansiyonunu tahsis ettiklerini belirterek, şunları kaydetti: "Öğretmenlerimiz, kendilerine yer bulana kadar geçici olarak burada kalacaklar. Bu yeni gelen öğretmenlerimiz de uyum seminerlerine katılacaklar. Onlardan en iyi şekilde verim almak için bu seminerleri düzenliyoruz. Onların memnuniyetleri bizim için çok önemli. Biz de bunun için böyle bir katkı sağlamak istedik. Bazı öğretmenlerimiz tek başlarına gelmiyor. Ailesi ile geliyor. Bunun için moral veriyoruz. Morali yüksek olan bir öğretmen, bizim için tercih edilen bir öğretmendir. Öğretmenlerimizin morallerini en yüksek şekilde nasıl tutarız diye düşündük. Böyle bir karşılamanın, ufak bir tebessümün, onlara bir karanfil vermenin bir gülücük getireceğini, bu moralin de öğrencilere olumlu yansıyacağını düşünerek böyle bir proje yaptık."

 

Ağrı´ya yeni atanan öğretmenler ise, "Böyle bir uygulamayı başlatanlara çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok güzel bir uygulama. Bizim için de sürpriz oldu. İnşallah hepimiz için hayırlı ve uğurlu olur. Ağrı güzel bir memlekete benziyor. Zamanla alışacağız buralara" diye konuştular.

Ağrıya Atanan Öğretmenler, Karanfillerle Karşılandı Ağrıya Atanan Öğretmenler, Karanfillerle Karşılandı Ağrıya Atanan Öğretmenler, Karanfillerle Karşılandı Ağrıya Atanan Öğretmenler, Karanfillerle Karşılandı Ağrıya Atanan Öğretmenler, Karanfillerle Karşılandı Ağrıya Atanan Öğretmenler, Karanfillerle Karşılandı Ağrıya Atanan Öğretmenler, Karanfillerle Karşılandı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.