AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ağrı´ya Sosyal Bilimler Lisesi Yakışır

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Ağrı´ya Sosyal Bilimler Lisesi´nin yapılması için girişimlerde bulunduklarını söyledi.
Ağrı´ya Sosyal Bilimler Lisesi Yakışır

Diyadinnet Bürosunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak ek yatırımlarla bazı ilçelere okul yapılacağını söyledi.

 

Yapılacak okulların ihale aşamasında olduğunu anlatan Başak "Ek yatırımla Tutak ilçemize yapılacak olan Sağlık Meslek Lisesi ihalesi yapılmış ve sözleşmesi imzalanmıştır. Ayrıca Tutak ilçemize İmam Hatip Lisesi, Eleşkirt ilçemize Endüstri Meslek Lisesi ve Diyadin ilçemize İmam Hatip Lisesi yapılması ek yatırım programında yer almış olup bu işler ihale aşamasındadır. Yine Taşlıçay ilçemize imam hatip lisesi yapılması için girişimlerimiz olmakta ve inşallah Taşlıçay ilçesine imam hatip lisesi yapımının 2014 yılı yatırım programında yer almasını önerdik. Önerdiğimiz diğer okullar da net olmadıkları için söylemiyorum” dedi.

 

Ağrı´ya Sosyal Bilimler Lisesi’nin yapılması için girişimlerde bulunduklarını ifade eden Başak, "Sosyal Bilimler Lisesi Ağrı’ya yakışır. Çünkü Ağrı’da hiç yok. Sosyal Bilimler Lisesi tekliflerimiz içerisinde var. Çıkması için de girişimlerde bulunuyoruz. İnşallah çıkar diye ümit ediyoruz. Bir diğeri de Ağrı’da Otistik Çocuklar Eğitim Okulu hiç yoktu. İlk ve ortaokul öğrencilerinin eğitim alacakları Otistik Çocuklar Eğitim Okulu faaliyete geçti. İnşallah önümüzdeki haftalardan itibaren de çocuklarımızı buralara yerleştireceğiz. Onlarda eğitim ve öğretime başlamış olacaklardır” diye konuştu

 

 

Ağrıya Sosyal Bilimler Lisesi Yakışır Ağrıya Sosyal Bilimler Lisesi Yakışır

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.