AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ağrı´ya Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Semineri Verildi

Ağrı´ya atanan öğretmenlere "Uyum Eğitimi" semineri verildi.
Ağrı´ya Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Semineri Verildi

Ağrı´ya atanan öğretmenlere "Uyum Eğitimi" semineri verildi.


Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirilen seminere, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Şube Müdürü Ali Beyazoğlu ve merkeze atanan 173 aday öğretmen katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Başak, seminerlerde mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için mesleki alanda ve bölgeyle ilgili çeşitli bilgiler verildiğini söyledi.

 

Hedeflerinin, kendilerine emanet edilen çocukları ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, ülkesi, milleti ve ailesine karşı görev ve sorumluluklarını bilen bir insan olarak yetiştirmek olduğunu ifade eden Başak, öğretmenlere seslenerek, ´´Yaptığınız kutsal mesleğin en önemli temel ilkesinin, yaptığınız işe inanmaktan geçtiğini bilmenizi istiyorum. Bizler, bize emanet edilen çocuklarımıza ailelerinden sonra ikinci aile oluruz. Onlar bizimle şekillenir, kişilik kazanırlar. Temelleri ne kadar sağlam olursa hayatları boyunca o kadar dik ve doğru bir şekilde ayakta durmayı öğrenirler. Onların vatanına, ahlaki değerlerine ve geleceklerine sahip çıkmaları, medeni bir insan olarak yetişmelerinin yolu bizim ellerimizdedir´´ diye konuştu. Bu arada il merkezi ile 7 ilçeye yeni atanan 655 öğretmene uzaktan ve yüz yüze eğitim seminerleri uzmanlar tarafından 16 Eylül 2012 tarihine kadar verileceği bildirildi.

Ağrıya Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Semineri Verildi Ağrıya Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Semineri Verildi Ağrıya Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Semineri Verildi Ağrıya Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Semineri Verildi Ağrıya Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Semineri Verildi Ağrıya Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Semineri Verildi

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.