AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´´Alo 147´´yi Aradı, Okuluna Geri Döndü

Ağrı´da lisede okuyan bir kız öğrenci, maddi imkansızlıklar nedeniyle ailesi tarafından okula gönderilmeyince ´´Alo 147´´yi arayarak, yardım istedi.
´´Alo 147´´yi Aradı, Okuluna Geri Döndü

Ağrı´da lisede okuyan bir kız öğrenci, maddi imkansızlıklar nedeniyle ailesi tarafından okula gönderilmeyince Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi´nin ´´Alo 147´´ no’lu hattını arayarak, yardım istedi.

 

Merkeze bağlı Yukarı Yoldüzü köyünde yaşayan Naci Gökçe Lisesi 11. sınıf öğrencisi Gamze Turan, maddi imkansızlıklar nedeniyle ailesi tarafından okula gönderilmeyince Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi´nin ´´Alo 147´´ no’lu hattını arayarak, yardım istedi.

 

Gamze Turan´ın iletişim merkezine yaptığı başvurunun ardından İl Milli Müdürlüğü´ne konu bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bekir Taşdan ve Naci Gökçe Lisesi´nde görevli iki öğretmenden oluşan ikna ekibi, kız öğrencinin yaşadığı Yukarı Yoldüzü köyüne gitti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Başak, babası köyde olmayan genç kızın dedesi Kemal Turan ile görüşerek, kız öğrencinin neden okula gönderilmediğini sordu. Dede Turan, torunu Gamze Turan´ı çok sevdiklerini, okutmak istediklerini, ancak maddi durumlarının iyi olmaması nedeniyle bu yıl okula gönderemediklerini söyledi.

 

Başak, devletin özellikle kız çocuklarını okutmak için tüm imkanları seferber ettiğini, Gamze´nin bütün masraflarının kendileri tarafından karşılanacağını ifade ederek, dede Turan´dan genç kızın okula gönderileceği sözünü aldı.

 

Gamze Turan´ın ´´Alo 147´yi arayarak, ´ben okula gitmek istiyorum´ diye yardım isteğini anlatan Başak, yaptıkları görüşmeler sonucunda bir öğrencilerini okula kazandırdıklarını belirtti.

 

Başak, ´´Biz buraya ikna çalışması için geldik. Dedesi bize yardımcı oldu. Göndereceğini söyledi. Eminim Alo 147´ye ulaşamayan nice kız çocuklarımız var. Biz onlara da ulaşmak istiyoruz. Bu şekilde öğrencimiz varsa bize ulaşsınlar. Bakanlığımızın açmış olduğu Alo 147 hattını arasınlar. Devlet olarak her türlü imkanları sunmaya hazırız. Gamze´nin istekleri çok basit. Tüm isteklerini karşılamaya devletimizin gücü yetiyor. Yeter ki çocuklarımız okumak istesinler, velilerimiz okula göndermek istesinler. Bu köyde okuyup da öğretmen olan var, iş adamlarımız var. Neden Gamze gibi çocuklarımızı tespit edip onları da okula kazandırmayalım? Biz var olan bütün Gamze´leri okula kazandırmak istiyoruz.´´

 

Gamze Turan´ın okula devam edip etmediğini takip edeceklerini ifade eden Başak, ´´Bu çocuğumuzun okuma isteği var. Dolayısıyla Gamze´nin okuma isteğini yerine getirmek için ne gerekiyorsa biz de katkı sağlayacağız. Biz onu takip edeceğiz. Öğretmenlerimizle beraber yardımcı olacağız´´ diye konuştu.

Alo 147yi Aradı, Okuluna Geri Döndü Alo 147yi Aradı, Okuluna Geri Döndü Alo 147yi Aradı, Okuluna Geri Döndü Alo 147yi Aradı, Okuluna Geri Döndü Alo 147yi Aradı, Okuluna Geri Döndü Alo 147yi Aradı, Okuluna Geri Döndü Alo 147yi Aradı, Okuluna Geri Döndü Alo 147yi Aradı, Okuluna Geri Döndü Alo 147yi Aradı, Okuluna Geri Döndü

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.