AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Benim Eserim Projesi Bilgilendirme Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “Bu Benim Eserim” projesi kapsamında matematik, fen ve teknoloji öğretmenleri ile bir araya geldi.
Bu Benim Eserim Projesi Bilgilendirme Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “Bu Benim Eserim” projesi kapsamında matematik, fen ve teknoloji öğretmenleri ile bir araya geldi.

 

Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlene toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak başkanlığında yapıldı. Toplantıya projelerden sorumlu Milli Eğitim Şube Müdürü İshak Hasanoğlu ve AR-GE ekibi katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, proje kapsamında ortaokul öğrencilerine yönelik matematik ve fen bilimleri çalışmaları gerçekleştirildiğini belirtti.

 

Başak "Bakanlığımız ile TÜBİTAK arasında imzalanan protokol gereğince öğrenci projelerinin değerlendirme süreci TÜBİTAK tarafından oluşturulan bilim kurulları tarafından yürütülmektedir. Proje çalışması ortaokulların 6. 7. ve 8. sınıflarına yönelik olarak gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler matematik ve fen bilimleri alanlarında hazırladıkları projeler ile çalışmaya katılabilmektedir. Bu alanlardaki konuların projelendirilmesi aşamasında, çalışmaların özgün, bilimsel, mantık çerçevesi içinde, estetik, uygulanabilir ve sosyal fayda sağlayıcı olması esas alınmaktadır” dedi.

 

Proje başvurularının 24 Eylül’de başlayıp 1 Şubat 2013 tarihinde sona ereceğini belirten Başak, “Başarılı olan ve en az bölge finallerine kalan projelerin danışman öğretmenlerini ve öğrencilerini ödüllendireceğiz. Ayrıca il merkez ve ilçelerde bulunan tüm ortaokullar ‘Bu Benim Eserim’ projesi kapsamında fen ve teknoloji alanında 1, matematik alanında da 1 olmak üzere en az 2 projeyle yarışmaya katılacaktır” diye konuştu.

 

Başak’ın konuşmasının ardından projelerden sorumlu Milli Eğitim Şube Müdürü İshak Hasanoğlu ve AR-GE ekibi tarafından proje ile ilgili detaylı bilgi verildi.

Bu Benim Eserim Projesi Bilgilendirme Toplantısı Bu Benim Eserim Projesi Bilgilendirme Toplantısı Bu Benim Eserim Projesi Bilgilendirme Toplantısı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.