AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Enerji Bizi Bile Yeniledi Projesi Türkiye Birincisi Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı´nın TÜBİTAK işbirliğinde düzenlediği “Bu Benim Eserim” proje yarışmasının Türkiye finalinde "Bu Enerji Bizi Bile Yeniledi" adlı proje ile fizik dalında Türkiye birincisi oldu.
Bu Enerji Bizi Bile Yeniledi Projesi Türkiye Birincisi Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı´nın TÜBİTAK işbirliğinde 7-9 Mayıs tarihleri arasında Ankara´da düzenlediği ortaokullar arası "Bu Benim Eserim Proje yarışmasının Türkiye finalinde Hürriyet Ortaokulu Fen ve Teknoloji öğretmeni Huzeyfe Can rehberliğinde öğrenciler Seçil Önay ve Gözde Nur Yıldırım´ın hazırladığı "Bu Enerji Bizi Bile Yeniledi" adlı proje ile fizik dalında Türkiye birincisi oldu.

 

Öğretmen ve öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “Aydınlık ve gelişmiş Türkiye’yi oluşturacak, ülkemizin geleceğine değer katacak olan bilimsel çalışmalar yapan gençlerimizdir. Bilimsel araştırmalar kalkınmış ülke gerçeğinde çok önemli ve değerlidir. Proje çalışmalarındaki başarılı sonuçların gelişmesi ve artması ile birlikte, gelecekte bilim insanı olarak ülkemizin gelişimine katkı sağlamak mümkündür. Bilgi çağında yaşadığımız dünyada, bilime dayalı çalışmalar en değerli olan çalışmalardır. Çünkü bilgi, en önemli üretim değeridir. Bilgiye sahip olanlar ve bunu kullananlar; ekonomik, toplumsal ve sosyal gelişmeyi tanımlayanlardır. Bilgiyi üretenler, dünyayı yönetenlerdir. Bilgiye hükmedenler, dünyanın geleceğini belirleyenlerdir. Artık öğrencilerimiz bilgi üretmede, bilginin ve buna dayalı gelişmenin en fazla fayda sağlayacağı şekilde topluma dönmesinde, seçilmiş öncülerdir" dedi.

 

TÜBİTAK tarafından düzenlenen yarışmaların birçok bilim insanının yetişmesine katkı sağladığını ifade eden Başak, “Küçük görünen çalışmalar, gelecekte dünyanın gelişimine ışık tutacak, dünyanın ve insanlığın gelişimini sağlayacak büyük gelişimin kıvılcımları olacaktır. Çünkü başlangıç yolculukları hep küçük adımlarla başlar. Büyük yolculuklar sürdürülebilir olan düzenli adımların sonucudur. Başarının sırrı inanmaktan ve çalışmaktan geçer. Bunun dışında insanlığın var olduğu günden bu yana ne söylenen ne de doğruluğu test edilen başka bir anahtar yoktur" diye konuştu.

 

 

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.