AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Cehaleti Öldürdük Baş Sağlığına Geliyoruz’

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğünün ortaklaşa yürüttüğü “Eğitim Geleceğim” projesi kapsamında ‘Cehaleti Öldürdük Baş Sağlığına Geliyoruz’ sloganıyla programlar düzenleniyor.
‘Cehaleti Öldürdük Baş Sağlığına Geliyoruz’

Konu ile ilgili gazetecilere açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “Eğitim Geleceğim” projesi kapsamında taziye evlerinde, okullarda, pansiyonlarda eğitime verilen önemin, özellikle kız çocuklarının okullaştırılması ile ilgili farkındalığın arttırılması olduğunu belirtti.

 

Başak, “Değerler eğitimi ile ilgili programlar düzenlenerek toplumdaki ön yargıların ortadan kaldırılması, ailelere çocuk eğitimi, aile içi iletişim, ergen psikolojisi, değerler eğitimi konularında bilgilendirme ve farkındalık oluşturmak. Öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki değerlerimizi kazandırmak ve bu değerler hakkında öğrencilerimizde ve toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Proje kapsamında Ağrı merkez ve köylerindeki taziye evlerinde, okullarda, ve öğrenci pansiyonlarında öğrencilere ve ailelere yönelik programlar düzenleneceğini belirten Başak, “Proje, merkez ilçe ve köylerinde projenin hedef grubuna yönelik İl Proje Yürütme Kurulu tarafından belirlenen ailelere ve öğrencilere yönelik olarak uygulanacaktır. Üniversite, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleri ile projeye destek olabileceklerle işbirliği yapılacaktır. İl Proje Yürütme Kurulu tarafından proje sonunda nihai rapor hazırlanacaktır. Proje Yürütme Kurulu sorumluluğunda Aile Eğitimi Formatör öğretmenler, din görevlileri, ilahi grupları, paydaş kurumların kurum amirlerinin koordinesi ve üniversite, sivil toplum örgütü, kanaat önderleri ile işbirliği yapılarak proje yürütülecektir” diye konuştu.

 

 

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.