AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Çizgiler Yüreklerimizde Değil, Yalnız Alınlarımızdadır” Projesi

Ağrı´da Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında hazırlanan "Çizgiler Yüreklerimizde Değil, Yalnız Alınlarımızdadır" projesi ile yaşlı ve hasta bakımı kursunun açılışı yapıldı.
“Çizgiler Yüreklerimizde Değil, Yalnız Alınlarımızdadır” Projesi

Ağrı Valiliği koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Çizgiler Yüreklerimizde Değil, Yalnız Alınlarımızdadır" projesi kapsamında uygulamanın yapıldığı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde projenin açılışı kurdelesini Ağrı Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak tarafından kesildi. Açılış sonrasında projeyi değerlendiren Vali Tekinarslan, kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

 

Artık evde yaşlılara ve hastalara bakmanın bilinçli bir şekilde yapılacağını kaydeden Vali Tekinarslan, “12 ay sürecek kursta kursiyerler hastalıkların özelliklerini ve bakım konusundaki gereklilikleri öğrenecekler. Burada öğrenecekleri bilgileri ve alacakları belgeyle hem kendi ailesinden kişilerin bakımını daha profesyonel bir şekilde yapacaklar hem de iş imkanı bulabilecekler. Biz de bu tür projelerin devamı ve somut sonuçlara ulaşması için çalışacağız” dedi.

 

Projenin SODES tarafından finanse edildiğini belirten Vali Tekinarslan, 66 bin TL’ye mal olan projede 60 kişiye yaşlı ve hasta bakım elemanı yetiştirme kursu verileceğini söyledi.

 

Öğrencilerle de bir süre sohbet eden Vali Tekinarslan, öğrencilerin isteği üzerine bir voleybol sahası sözü verdi. Programa Vali Yardımcısı Ercan Ateş, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Sağlık Müdürü Seyfettin Yeşilboya, SGK Müdürü Mehmet Nuri Aktaş, Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Nimet Sekman ve diğer yetkililer katıldı.

 8220Çizgiler Yüreklerimizde Değil, Yalnız Alınlarımızdadır8221 Projesi 8220Çizgiler Yüreklerimizde Değil, Yalnız Alınlarımızdadır8221 Projesi 8220Çizgiler Yüreklerimizde Değil, Yalnız Alınlarımızdadır8221 Projesi 8220Çizgiler Yüreklerimizde Değil, Yalnız Alınlarımızdadır8221 Projesi 8220Çizgiler Yüreklerimizde Değil, Yalnız Alınlarımızdadır8221 Projesi

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.