AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUK FESTİVALİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından köy okullarında okuyan öğrencilere yönelik “Çocuk Festivali” düzenlendi.  
ÇOCUK FESTİVALİ

“Çocuk Festivali” kapsamında ilk olarak köy okullarında okuyan öğrenciler, davul zurna eşlinde Cumhuriyet Caddesi’nden Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne kadar yürüdü. Daha sonra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda bardaklarla vücut ritmini konuştur, Dede Maksut İlkokulu öğrencilerinin mehteran ve ‘Aşuk ile Maşuk’ ile sinema gösterileri yapıldı.

 Buradan İbrahim Çeçen Üniversitesi’ne götürülen öğrenciler, fakülteleri gezdi. Daha sonra İbrahim Çeçen Üniversitesi Stadyumu’nda uçurtmalarını uçuran öğrenciler keyfi anlar yaşadı. Buradan Güzel Sanatlar Lisesi’nin bahçesine geçen öğrenciler, müzik dinletisinde gönlünce eğlendiler. Festival sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, emeği geçenlere teşekkür etti.

 Festivale Vali Yardımcısı Rasim Belge, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Maarif Müfettişleri Başkanı Ahmet Barbak, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Büros

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.