AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUKLAR GÜLSÜN DİYE DERNEĞİNİN OKUL AÇILIŞI

Sanatçı Gülben Ergen’in başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin öncülüğünde, hayırsever aile tarafından yaptırılan anaokulu, Doğubayazıt ilçesinde törenle hizmete sunuldu.
ÇOCUKLAR GÜLSÜN DİYE DERNEĞİNİN OKUL AÇILIŞI

Vali Musa Işın, 14 Nisan İlkokulu bahçesindeki 2 derslikli Ali Erdinç Adakoğlu Anaokulunun açılışında, derneğe öncülük eden Gülben Ergen’i kutladığını söyledi.

 Binanın yapımında emeği geçen Adakoğlu ailesine teşekkür eden Işın, “Çocuklarımız burada güzel bir eğitim alsın. Bu çocuklar küçükken güldükleri gibi büyürken de gülsün. Amacımız insanları yaşatmaktır” dedi.

 Işın, çocukları, kendileri ve ülkenin geleceği açısından en güzel şekilde yetiştirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

 Gülben Ergen de çocukların, anaokulunda hak ettiği eğitimi alacağını dile getirdi.

Çocukların ülkeye layık, aydınlık zihniyetle kendilerini geliştireceğini belirten Ergen, "Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin 30. anaokulunu bugün açıyoruz. Her şeye rağmen buradayız”diye konuştu.

 Adakoğlu ailesini tebrik eden Ergen, “Adanalı bir aile olmasına rağmen onlara ´Ne olur Ağrı´ya gidelim, Ağrı ve Doğubayazıt´ı unutmayalım´ dedim. Bu güzel aile, bize inandı ve okulumuz burada açıldı. Büyük bir istekle, onur ve gururla buradayız. Burada vazifesini yapan jandarmanın, polisin, güvenliğin yorulmadığı günler yakında olsun. Onlar da yorulmasın ve tedirgin olmasınlar. Ülkemizde hep birlikte huzur içinde yaşayalım. Bütün emek verenlere ve çalışanlara çok teşekkür ederim”dedi.

 Konuşmaların ardından Vali Işın, Ergen’e plaket verdi. Işın ve Ergen, daha sonra 100 öğrencinin eğitim alacağı okulu gezdi. Törene, Vali Musa Işın, Doğubayazıt Kaymakamı Ulaş Akhan, Vali yardımcıları Sedat İnci ve Abdullah Seçkin Koçak, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Sanatçı Gülben Ergen, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Neriman Karakoç, şube müdürü Özlem Çeçen ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.