AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

İlimizde, cumhuriyetin ilanının 91’inci yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.  
CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Sabah saatlerinde makamında tebrikleri kabul eden Vali Dr. Mehmet Tekinarslan, ardından Erzurum Caddesi Adliye Sarayı önünde devam eden törenlere katıldı.

 Burada bir konuşma yapan Vali Mehmet Tekinarslan, asırlar boyunca bu coğrafyada yaşayan milletin üzerinde kirli oyunların oynandığını belirtti.

 Tekinarslan, “Konuşmama başlamadan önce dualarımızın Karaman’ın Ermenek ilçesinde maden ocağında mahsur kalan vatandaşlarımızla olduğunu söylemek istiyorum. Bugün cumhuriyetimizin 91. yıl dönümünü millet olarak birlik ve beraberlik içinde kutlamanın büyük sevincini yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bugün güçlü ekonomik yapısı, insan hak ve özgürlüklerine dayanan demokrasisi, güçlü ordusu, devleti ve milletiyle kucaklaşmayı sağlayan yönetim anlayışıyla saygın bir ülke haline gelmiştir. Asırlar boyunca bu coğrafyada yaşayan milletin üzerinde kirli oyunlar oynandı. Biz bu güzel vatan toprağını elimizde tuttuğumuz müddetçe de göz dikenler ve bu oyunları sürdürenler olacaktır. Ancak geçmişte olduğu gibi biz de ne kardeşliğimizden, ne birliğimizden ne de birbirimize olan sevgimizden taviz vermedik. Haince, sinsice bizleri mutsuz kılmaya çalışanlara fırsat vermedik. Yani ne onlar değişti ne de bizler. İnanıyorum ki; bize düşmanlık edenlerin, bizleri birbirimize düşürme ve ayırma hevesleri her zaman kursaklarında kalacaktır. Bu milletin birbirine olan sevgisi her şeyin üstesinden gelecektir. Ve nihayet Türkiye Cumhuriyeti Devleti; dil, din, ırk, renk ve mezhep ayrımı gözetmeksizin bütün insanlarının mutlu ve müreffeh bir ortamda yaşaması için var gücüyle çalışacaktır” dedi.

 Vali Tekinarslan´ın konuşmasının ardından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında koşu düzenlendi. Koşuda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Doğubayazıt ilçesindeki Çok Program Lisesi bahçesine girerek Türk bayrağını indirip yakan şahısları yakalayan polis memurlarına törende başarı belgesi ile plaket verildi.

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, yapılan geçit töreni ile son buldu. Törene, Vali Dr. Mehmet Tekinarslan´ın yanı sıra; 12. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yaşar, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, kurum müdürleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.