AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Defterdar Karaköse, Milli Eğitim Müdürü Başak’ı Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, verginin vatandaşla devlet arasında mali olduğu kadar sosyal bir köprü olduğunu da söyledi.
Defterdar Karaköse, Milli Eğitim Müdürü Başak’ı Ziyaret Etti

Ağrı Defterdarı Ali Osman Karaköse, Vergi Dairesi Müdürü İsmail Saylağ ve Milli Emlak Müdürü Hüdaverdi Erol, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak´ı makamında ziyaret etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, devletin en önemli gelir kaynağı olan vergiyi toplayan ve ekonomiye kazandıran tüm maliye çalışanlarının Vergi Haftası’nı kutladığını belirtti.

 

Verginin devletle vatandaş arasında en güçlü bağ olduğunu ifade eden Başak, “Kamu hizmetlerinin finansmanında ve gerçekleştirilmesinde vazgeçilemez ve reddedilemez önemli bir kavramdır. Vergi, devlete ait hizmetlerin vatandaşlara sunulmasında önemli bir finansman kaynağıdır. Vergi aynı zamanda devletle vatandaş arasında mali olduğu kadar sosyal bir köprüdür de. Kuramsal olarak vergi her ne kadar finansal kaynak olarak görülse de sosyal dayanışmanın, kaynaşmanın buluştuğu bir noktadır. Vergi aynı zamanda mali olduğu kadar güvene dayalı da sosyal bir bağdır” dedi.

 

Defterdar Ali Osman Karaköse ise, Vergi Haftası’nın başlıca amacının; verginin toplumun kalkınmasındaki ve ekonominin büyümesindeki rolünün toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının kamuoyuna kazandırılması, yarınların büyükleri olacak çocuklarımızda vergi bilincinin oluşturulması olduğunu söyledi.

 

 Defterdar Karaköse, Milli Eğitim Müdürü Başak8217ı Ziyaret Etti Defterdar Karaköse, Milli Eğitim Müdürü Başak8217ı Ziyaret Etti 

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.