AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEĞERLER EĞİTİMİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Müftülüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü “Eğitim Geleceğim Projesi” kapsamında ailelere ve öğrencilere eğitim veriliyor.  
 DEĞERLER EĞİTİMİ

  Proje kapsamında Aşağı Küpkıran köyü camisinde yapılan programa Vali Musa Işın’ın eşi Tuba Işın, Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, İl Müftüsü İbrahim Gemici, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Neriman Karakoç, şube müdürü Özlem Çeçen, İl Vaizi Nuri Arslan, din görevlileri ve bayanlar katıldı.

 Proje hakkında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, “Aileler ile birlikte eğitime verilen önemi arttırmak için taziye evi ve Kur’an kurslarında ve okul pansiyonlarda bu kapsamda bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Merkez ilçe ve köylerinde projenin hedef grubuna yönelik İl Proje Yürütme Kurulu tarafından belirlenen ailelere ve öğrencilere yönelik olarak uygulanacaktır. Üniversite, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleri ile projeye destek olabileceklerle işbirliği yapılacaktır. Proje Yürütme Kurulu sorumluluğunda, din görevlileri, sağlık personeli, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri, ilahi grupları, paydaş kurumların amirlerinin koordinesi ve üniversite, sivil toplum örgütü, kanaat önderleri ile işbirliği yapılarak proje yürütülecektir” dedi.

 İl Müftüsü İbrahim Gemici ise, “Öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki değerlerimizi kazandırmak ve bu değerler hakkında öğrencilerimizde ve toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Proje kapsamında Ağrı merkez ve köylerindeki taziye evlerinde ve öğrenci pansiyonlarında öğrencilere ve ailelere yönelik programlar düzenlenmektedir” diye konuştu.

 Proje kapmasında İl Müftüsü İbrahim Gemici tarafından aile ve öğrencilere konferans verildi. Program sonrasında Vali Musa Işın’ın eşi Tuba Işın, Kur’an kursunda bayanlarla bir araya geldi. Bayanların sorunlarını dinleyen Işın, bir süre sohbet etti. Çocukları unutmayan Işın, yanında getirdiği oyuncakları onlara dağıttı.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

01-03-201601-03-201601-03-201601-03-201601-03-201601-03-201601-03-2016

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.