AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DENETİM İÇİN YOLLARDA 200 BİN KM...

Maarif Müfettişleri, 2014 - 2015 eğitim öğretim yılında rehberlik, denetim, araştırma, inceleme ve soruşturma gibi faaliyetlerini yürütmek amacıyla yaklaşık 200 bin km yol gittiler.
DENETİM İÇİN YOLLARDA 200 BİN KM...

2014 -2015  Maarif Müfettişleri Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı başkanlık toplantı salonunun da yapıldı. Maarif Müfettişleri Başkanı Ahmet Barbak başkanlığında yapılan toplantıya maarif müfettişleri katıldı.

 2014 - 2015 eğitim öğretim yılında maarif müfettişleri tarafından yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda konuşan Maarif Müfettişleri Başkanı Ahmet Barbak, “İlimizde okullaşma oranının ve akademik başarının yükseltilmesi için yapılacak çalışmaların en önemli sac ayağı maarif müfettişleridir”dedi.

 Maarif Müfettişleri Başkanı Barbak, yaptıkları her türlü iş ve işlemlerde, usûlsüzlükleri önleyici, eğitici ve rehberlik yaklaşımını ön plana çıkaran bir anlayışla hareket ettiklerini belirterek  “2014 - 2015 eğitim öğretim yılı içerisinde müfettiş arkadaşlarımız karda, kışta ve en zor koşullarda en ücra yerdeki kuruma devletin şefkatini götürmek, onlara gerekli rehberliği yapmak ve yürürlükteki mevzuata göre denetlemek amacıyla gitmişlerdir. Maarif müfettişleri arkadaşlarımız bu eğitim öğretim yılı içerisinde yaklaşık 200 bin km yol kat ederek büyük bir özveri örneği göstermişlerdir. Bu nedenle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum”dedi.

 Daha sonra toplantı gündem maddeleri değerlendirildi. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına ışık tutacak ne gibi çalışmaların yapılabileceği üzerinde duruldu.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.