AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DOĞUBAYAZIT’TA YETİŞTİRME PROGRAMI

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, sözleşmeli aday öğretmenlere seslenerek,”Öğrencilerine sevgiyle yaklaşmayan öğretmen, soğuk demiri döven demirci gibidir. Soğuk demir ne kadar dövülürse dövülsün onu şekle sokamazsınız”dedi.
DOĞUBAYAZIT’TA YETİŞTİRME PROGRAMI

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, Doğubayazıt ilçesinde sözleşmeli aday öğretmenlere yönelik başlatılan “Yetiştirme Programı” kapsamında  aday öğretmenlere verilen semineri ziyaret etti.

 Hasan Çoktin Cumhuriyet Ortaokulu’nun Spor salonunda yapılan seminerde aday öğretmenlere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan,”Eğitim bir sevgi ve şefkat mesleğidir. Öğrencilerine sevgiyle yaklaşmayan öğretmen, soğuk demiri döven demirci gibidir. Soğuk demir ne kadar dövülürse dövülsün onu şekle sokamazsınız. Eğitimin insanı bozmaması yetmez. İyiden yana değiştirmesi gerekir. Bunun sağlanması ise öğretici konumunda olan insanların sadece sözleri ile değil tutum ve davranışları ile karakterleri ile, duruşlarıyla öğretici iyiye ve güzele kanalize edici olmaları gerekir. Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşama hazırlayan kimsedir. Öğretmenlik; karşılaşılan zorluklara sabretmektir. Sabır her eğitimcinin vazgeçemeyeceği çok önemli bir parametresidir. Sabır, güzelliğin, olgunluğun, mükemmelliğin simgesidir. Eğitim bir sanat icra hareketidir. Bu sanatı icra edecek sanatkârın mahareti oranında başarısı artacak veya azalacaktır”dedi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

26-08-201726-08-2017

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.