AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

İlimizde Dünya Engelliler Günü dolayısıyla  Altı Nokta Körler Derneği üyeleri ile engelli öğrenciler Vali Dr. Mehmet Tekinarslan’ı makamında ziyaret etti.
DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmail Kılıç, Altı Nokta Körler Derneği Ağrı Şube Başkanı Garip Duman ve dernek üyeleriyle Özel Uygulama Merkezi öğrencilerini makamında kabul eden Vali Tekinarslan, bütün engellilerin gününü kutladı.

 Bütün sağlıklı insanların birer engelli adayı olduğuna vurgu yapan Vali Tekinarslan, “Her şeyden önce insani bir gereklilik olarak çevremizde bulunan engellilere karşı duyarlı davranmamız gerekiyor. Ama aynı zamanda bizim de bir gün bu duruma düşebileceğimizi göz önünde bulundurmamız lazım. Çünkü sağlıklı hiçbir insanın yaşamı boyunca sağlıklı yaşayacağının garantisi yok. Bu bilinçle hareket etmek ve engellilerimizle aramızdaki iletişim engelini aşmamız önemlidir” ifadelerini kullandı.

  Son yıllarda gidilen bazı düzenlemelerle engelli vatandaşların hem sosyal yaşamda hem de iş alanında önemli bir yer edindiğini belirten Vali Tekinarslan, zaman içerisinde elbirliğiyle bu şartların daha iyileşeceğini kaydetti.

 Engelli vatandaşların sorunlarını dinleyen Vali Tekinarslan, kendisine iletilen sorunların çözümü için gerekenlerin yapılacağını belirtti.

 Toplu taşıma araçlarında engellilerin karşılaştıkları sorunlara da değinen Vali Tekinarslan, bunun için ilgili kuruluşlarla bir eğitim programı düzenleyeceklerini kaydetti.

 Vali Tekinarslan, ziyaret sonrasında engelli vatandaşlar ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirirken, misafirlerini kapıya kadar uğurladı.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.