AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DURSUN,”TÜM ÖĞRENCİLERE BOL BOL KİTAP OKUMALARINI ÖNERİYORUM”

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının yarıyıl tatili nedeniyle veli, öğretmen ve öğrencilere önerilerde bulundu.
DURSUN,”TÜM ÖĞRENCİLERE BOL BOL KİTAP OKUMALARINI ÖNERİYORUM”

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, öğrencilerin yarıyıl tatilinde önce iyi bir şekilde dinlenmelerini, bunun en iyi yolunun da kitap okumaktan geçtiğini belirtti.

 Kitap okumanın hem beyni dinlendirdiğini, hem de olumsuz düşünceleri, olumsuz duyguları dağıttığını anlatan Dursun,”Bundan dolayı her öğrencimizin yarıyıl tatilinde mutlaka ve mutlaka kitap okumasını öneriyoruz. Bir de birinci dönemin muhasebesini yapsınlar istiyoruz. Nerede eksiğimiz, yanlışımız, ihmalimiz var diyerek, kendi öz eleştirileri yapmalarını istiyoruz. Bu yarıyıl tatilinin akabinde, daha enerjik, daha istekli olarak öğrencilerimizi karşımızda görmek istiyoruz”dedi.

Eğitimin çok önemli ayağı olan anne ve babaların da çocukları üzerindeki sorumluluğunu hatırlatan ve karnelerin ölçü alınmamasını isteyen Dursun, “Çocuklarınızı dinlendirmenizi, iyi motive etmenizi ve güven vermenizi istiyoruz. Öğrencilerimizin almış olduğu notlar bütün yönleriyle öğrencinin kendisi değildir. Bu notlar sadece derslerindeki performanslarını gösteren sayısal değerlerdir.”

Öğretmenlerin ise eğitimin temel taşları olduğunu anlatan Dursun, onlara her zamankinden daha çok ihtiyaçlarının olduğunu söyledi.

 Dursun,”Yorucu bir dönem sonunda dinlenmeyi hak ettiniz. Sabırlı, yenilikçi ve sevgi dolu çalışmalarınızdan dolayı tebrik eder, öğrenci ve öğretmenlerimizin sağlıklı bir tatil geçirmelerini temenni ederim”dedi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.