AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EKMEK İSRAFININ ÖNLENMESİ KAMPANYASI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Ekmek İsrafının Önlenmesi Kampanyası” kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.  
EKMEK İSRAFININ ÖNLENMESİ KAMPANYASI

Murat Yatılı Bölge Ortaokulu’nda düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yakup Turan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, şube müdürleri Murat Karakurt ve Kutbettin Kaya, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yakup Turan, “Temel besin kaynaklarımızdan olan ekmek tarih boyunca insanoğlunun tükettiği en önemli gıdalardan biri olmuştur. Toplumuzun kutsal değerlerinden biri, soframızın baş tacı olan ve nimet olarak adlandırdığımız ekmek, aynı zamanda alın terini, paylaşmayı ve bereketi ifade eder. Ancak kendisine atfedilen bütün kutsal değerlere rağmen gerek dünyada gerekse ülkemizde fazla israf edilen gıda ürünlerinden biri maalesef ekmektir. İsrafın önlenmesi için halkın tüketim alışkanlığını değiştirmeli, toplumsal bir duyarlılık ve farkındalık oluşturulmalıdır. Yemeğe oturduğumuzda ekmek yemeden kalkmayız. Çünkü doymayız ve mutlaka ekmek yeriz, fakat ekmekte yaptığımız israf hayatımızı kökten ilgilendirir. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de mealen ‘Yiyiniz, içiniz israf etmeyiniz. Allah israf edenleri sevmez’ buyuruyor. Ekmek alırken yiyebileceğimiz miktarda almalıyız. Artan ekmek ve yemeklerimizi çöpe atmamalıyız” dedi.

   Turan’ın konuşması ardından ‘Ekmek İsrafının Önlenmesi Kampanyası’ kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan öğrenciler eserlerini okurken, Murat Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri tarafından ‘Ekmek İsrafının Önlenmesi Kampanyası’nın önemiyle ilgili bir gösteri sunuldu.

 Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yakup Turan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, şube müdürleri Murat Karakurt ve Kutbettin Kaya tarafından ödüller verildi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.