AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Öğrencilerden Milli Eğitim Müdürü Başak’a Ziyaret

Ağrı’da bir grup engelli öğrenci, “Dünya Engelliler Haftası” sebebiyle İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ı makamında ziyaret etti.
Engelli Öğrencilerden Milli Eğitim Müdürü Başak’a Ziyaret

Ağrı Yıldız İlkadım Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören bir grup öğrenci ve merkez yöneticilerini kabul eden Fatih Başak, onlarla bir süre sohbet etti. Engelliliğin sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu olmadığını ifade eden Fatih Başak, sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğunu kaydetti.

 

Başak, “Bir insanın engelli olması; onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olmasına bir engel teşkil etmemektedir. Elbette sıkıntı ve zorluklar olacaktır; ancak her şeye rağmen yaşama sevinci hiçbir şekilde kaybedilmemelidir. Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkan ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber; insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır. Diğer bir ifadeyle, engellilere gösterilen anlayış ve hoşgörü, uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynamaktadır. İnsanlar, engeller yüzünden başarılı olamadıklarını düşünürler; oysaki yürünen bir yolda eğer engel yoksa yolun sonunda gerçek bir başarı da yoktur. Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan ve herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini, bizzat kendilerini kanıtlayan engelliler bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar. Hiçbir engelliliğin bilerek ve isteyerek olmadığını unutmayalım. Her normal insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmayalım” şeklinde konuştu.

 

Engelli Öğrencilerden Milli Eğitim Müdürü Başak8217a Ziyaret Engelli Öğrencilerden Milli Eğitim Müdürü Başak8217a Ziyaret Engelli Öğrencilerden Milli Eğitim Müdürü Başak8217a Ziyaret Engelli Öğrencilerden Milli Eğitim Müdürü Başak8217a Ziyaret 

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.