AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Beni de Duy” projesi kapsamında yıl sonu programı düzenlendi.  
Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı

Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, şube müdürleri, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitim Alanının ‘Özel Eğitim’ dalı öğrencilerinin mezun olacakları alanda daha duyarlı, donamlı olarak yetişmelerini sağlamak, engelli bireylerin müzikle rehabilite edilerek zihinsel ve duygusal yönden gelişmelerini kendilerini değerli hissetmelerini sağlamak, engelli öğrenciler ve bu alanda çalışacak öğrencileri kaynaştırarak özel eğitimle bu bağlamda engelli vatandaşlarımızın sosyal, kültürel ve ekonomik yaşama entegrasyonunun sağlanması amacıyla yenilikçi yaklaşımlar doğrultusunda çalışmaların yapılması gerekmektedir. Beni De Duy adlı proje değindiğimiz bu noktalarda toplumsal duyarlılık kazandırılması ve engellilerin sosyal yaşama uyumları ve kendilerini değerli hissetmeleri açısından oldukça önemlidir. Projemizi özetlersek; özel eğitim alanında eğitim gören lise öğrencileri ve engelli bireyleri bir araya getirerek öğrencilerin mesleki bilgilerini ve özel eğitime olan duyarlılıklarını arttırmak ,aynı zamanda engelli bireylerin sosyal yaşama uyumlarını arttırmak ve müzikle rehabilite olmalarını sağlamak ayrıca engellilik kavramına olan önyargıları ortadan kaldırmak, bireysel ve toplumsal duyarlılık kazandırmak” dedi. 

 

Başak’ın konuşmasının ardından engelli öğrencilerin folklor ve gösterileri izleyenlerden tam not aldı. Şerife Bacı Kız Teknik ve Meslek Lisesi  Çocuk Gelişimi ve Eğitim Alanının ‘Özel Eğitim’ dalı öğrencileri ve Özel Ümir Aras Rehabilitasyon Merkezinin engelli öğrencilerinden oluşan ‘Beni de Duy’ korosu ise izleyenlere müzik ziyafeti yaşattı. Engelli öğrencilerin müzik eşliğinde oynamaları ile program sona erdi.

 

Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı Engelli Öğrencilerin Yıl Sonu Programı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.