AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla etkinlik düzenlendi.  
  ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Özel Eğitim Uygulama Merkezi salonunda düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Vekili Neriman Karakoç, şube müdürleri, okul müdürleri, engelli öğrenci aileleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Yılmaz Adan, engellilere hizmet etmenin bir gönül işi olduğunu belirterek, “Yapmış olduğumuz her hizmetin bir gün bizim içinde gerekli olacağını unutmamalıyız. Çünkü her birey bir engelli adayıdır. Engellileri sahiplendikçe onların hayatlarını engelsiz hale getirebiliriz ve engellilerle ilgili empati kurmamız, onları anlamamıza yardımcı olur. Asıl engelli karşısında bir sorun çıktığı zaman pes eden onu aşmak için mücadele etmeyendir. Yeni bu bağlamda; okulumuz engelli bireylere eğitim vermek için 2014 yılında eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuzda 50 civarı orta ağır zihinsel engelli ve otizm öğrencisi bulunmaktadır. Bundan 10-15 yıl önce birçok zihinsel engelli zincirlerle bağlanmakta, toplumdan uzaklaştırılmakta, mahalle baskısı oluşturtmakta iken bugün bu güzel eğitim öğretim yuvasında eğitim görmektedirler” dedi.

 Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde özel eğitim gören engelli öğrencilerin hazırladığı skeç ve koro olarak şarkıların söylendiği etkinlik, izleyenlerden alkış aldı. Program sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.