AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda sahneye çıkan engelliler, profesyonel oyunculara taş çıkarttı.
Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda yapılan programa, Hamur Kaymakamı Oktay Ateş, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Öztürk, Eğitim Denetmenleri Başkanı Cevat Gültekin, şube müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak engelli öğrencilerimiz için üstümüze düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Onları hayata hazırlayacak, bağımsız bireyler olmalarını sağlayacak en önemli şeyin eğitim olduğu bilinciyle hareket etmekteyiz. Bu nedenle eğitim ve öğretimin her tür ve kademesinde onlara gerekli olan imkanları sunmak için elimizden geleni fazlasıyla yapma gayretindeyiz. İl genelinde 22 özel eğitim sınıfı ve destek eğitim odası, 9 adet özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, hemen her okulda akranlarıyla birlikte eğitim fırsatı sunan, kaynaştırma uygulamalarımız ve bütün bu imkanlardan yararlanamayan öğrencilerimiz için de 14 öğrencimize evde eğitim uygulamalarımızla hizmet vermekteyiz. Yine çok yakın bir zamanda bu hizmetlere Ağrı’da bir ilk olacak olan Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ni de katacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

 

Başak’ın konuşması ardından engelli öğrencilerden Azat Çiftçi’nin İbrahim Tatlıses taklidi ve Erhan Kaçmaz’ın gangnam style oyunu herkesi gülmekten kırıp geçirdi. İlahi ve türkülerin söylendiği programda çeşitli oyun ve skeçleri de başarıyla canlandıran engellilerin performansı büyük alkış aldı. Yaklaşık 2 saat süren program, “Engelliyiz Biz de Varız” projesi kapsamında öğrencilere sertifikalarının ve resim - şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

 

 

Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı    Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı Engelliler Profesyonel Oyunculara Taş Çıkarttı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.