AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH PROJESİ KAPSAMINDA 40 ÖĞRENCİYE TABLET DAĞITILDI

Vali Musa Işın, Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerine Fatih Projesi kapsamında 40 tablet dağıttı.  
FATİH PROJESİ KAPSAMINDA 40 ÖĞRENCİYE TABLET DAĞITILDI

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda düzenlenen törene Vali Musa Işın, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Rıza Sönmez, Vali Yardımcısı Rasim Belge, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Müdür yardımcıları Yakup Turan ve İshak Hasanoğlu, kurum müdürleri, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Burada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, gelişen bilim ve teknolojinin toplumlarda büyük gelişmelere ve değişimlere neden olduğunu belirtti.

 Dursun, bu değişimlere ayak uyduramayan toplumların çağın gerisinde kalıp, uygar medeniyetlerin seviyesine ulaşamayacağını dile getirdi.

 Uygar medeniyetlerin seviyesine ulaşmanın yolunun eğitimden geçtiğini kaydeden Dursun, “Eğitim bir toplumun şah damarıdır. İşte eğitimli bir nesil yetiştirmek amacıyla eğitimde yeni değişimler meydana gelmektedir. Bunlardan en önemlisi, değişim alanında meydana gelen değişimlerdir. Günümüzde ‘Fırsatları Artıma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi’ diye adlandırılan ‘Fatih Projesi’ kapsamında bugün Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi´nde okuyan 9. sınıf öğrencilerimize tablet bilgisayar dağıtımı yapılacaktır. Bilgiye ulaşan, ulaştığı bilgileri toplumu ve milleti yararına kullanan bireyler güçlü ve nitelikli kişiler olarak kabul edilmektedir. Gücü elinde bulunduran milletler, geleceğe yön vereceklerdir. Bizlerde ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma ve üstüne çıkarma ilkesini kendisine hedef almış bir milletiz. Öğretmen ve öğrencilerimiz bugüne kadar kara tahta ve kağıt üzerinde takip ettiği birçok şeyi artık elektronik ortamda işleme imkanı bulacaktır” dedi.

29 okula etkileşimli tahta kurulumu gerçekleştirildiğini vurgulayan Dursun, “Şu ana kadar toplam 6 bin 766 öğrenci ve öğretmene tablet bilgisayar dağıtılmıştır. 19 okulumuza etkileşimli tahta kurulumu tamamlanmış olup, altyapı kurulumları mesai dışında devam etmektedir. Yine ‘Fatih Projesi’ kapsamında kentimizdeki her kademedeki okullara 770 adet çok fonksiyonlu ağ yazıcı dağıtımı yapılmıştır. Donanımı kurulan okullarda toplam bin 467 öğretmene ‘Eğitimde Teknolojiyi Kullanım Kursu’ verilmiştir. Eğitim almayan öğretmenlerimizin ise eğitimleri devam etmektedir. Akabinde öğretmenlerimize alan kursu verilecektir. Tablet ve etkileşimli tahtalardan azami verim ve kalite sağlanması temennisiyle tabletlerin hayırlara vesile olmasını diliyor, saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından Vali Işın ve beraberindekiler, öğrencilere tablet bilgisayar dağıttı.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.