AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“GÜLEN YÜZLERİMİZ SAĞLIĞINIZ İÇİN HEP SİZİNLE” PROJESİ

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kültür ve Eğitim Vakfı ortaklığıyla hazırlanan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Gülen Yüzlerimiz Sağlığınız İçin Hep Sizinle” projesinin açılış toplantısı yapıldı.  
 “GÜLEN YÜZLERİMİZ SAĞLIĞINIZ İÇİN HEP SİZİNLE” PROJESİ

  Kültür ve Kongre Merkezi salonunda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Murat Irgatoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Neriman Karakoç, Sağlık Müdürü Fikriye Tekin, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cesim Solhan, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Murat Dicle, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, şube müdürleri Özlem Çeçen ve Murat Karakurt, kurum müdürleri, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

 Burada bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Neriman Karakoç, “Mesleki eğitim, bütün gelişmiş ülkelerde önemsenen bir eğitim olduğu gibi ülkemizde de önemsenmektedir. Gerçi son 20 yıldır meslek liselerinde yaşanan talep düşüklüğünün temel nedeni yapısal nedenlerdir. En önemli nedenlerinden biri mesleki eğitimin statü ve itibar sorunudur. Esasında statü sorunu küresel sorundur. Genel olarak tüm ülkelerde akademik bilgi ve eğitim; mesleki ve teknik eğitimden daha itibar görmektedir. Ülkemizde ara eleman ve teknik personel yetiştirmek üzere çeşitli kampanyalar başlatılmış, teşvikler sunulmuştur. Henüz istenilen seviyeye mesleki eğitim gelmemekle beraber çıta yükselmeye devam etmektedir. İlimizde de meslek liseleri yeni adlarıyla mesleki ve teknik Anadolu liseleri yeni bir kimliğe büründürülerek eğitimlerini sürdürmektedirler. Bizler de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak AB projeleri başta olmak üzere diğer projelerin sayılarını arttırmak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Mesleki ve teknik eğitimi yaygınlaştırmak ve kalitesini arttırmak için uğraş veriyoruz. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi öncülüğünde yapılan bu proje sayesinde de hem sağlık bölümündeki tüm öğrencilerimiz maksimum fayda sağlayacaklardır hem de bu çalışma bir model olarak dalga dalga diğer okullarımıza ve diğer illerimize yansıyacaktır” dedi.

 Vali Yardımcısı Murat Irgatoğlu da, projede emeği geçenlere teşekkür etti. Öğrencilerin, hemşireliğin önemini anlatan skecinin ardından verilen kokteylle program sona erdi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

 

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.