AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Kurulu Toplantısı

Ağrı’da İl Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Kurulu Toplantısı

Ağrı’da İl Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. 

 

 Vali Yardımcısı Ercan Ateş başkanlığında Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Denetmenleri Başkanı Cevat Gültekin, Yaygın Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Ali Beyazoğlu, kurum müdürleri, merkez ile 7 ilçe halk eğitim merkezi müdürleri ve sivil toplum kuruşlarının temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda ilk olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürü Metin Karakoç, Yaygın Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Ali Beyazoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak´ın birer konuşma yapmasının ardından Vali Yardımcısı Ercan Ateş, katılımcılara hitap etti.

 

 Ateş, “2011-2012 eğitim öğretim yılında Ağrı merkez ile 7 ilçedeki halk eğitim merkezlerimiz, bin 37 kurs açarak toplamda 20 bin 991 kursiyer yetiştirmişlerdir. Bu sayının 3 bin 526’sı okuma yazma kurslarının kursiyeridir. Bu sayı önemli bir emeğin göstergesidir. Bu bağlamda emeği geçen tüm eğitimcileri kutluyorum” dedi.

 

Ağrı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne ait bir işletme olduğunu belirten Ateş, “Bu işletmeye ait giyim atölyesi geçen yıl 5 bin 500 nevresim üreterek bakanlık aracılığı ile yatılı okullara vermiş. Şöyle ki bakanlığımız, bizim halk eğitim merkezimizin ürettiği nevresimleri Bingöl’e, Erzurum’a, Trabzon’a ve Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki pek çok ilimizin yatılı okullarına yollayabilmiştir. Üstelik bu bağlamda onlarca bayan kursiyere iş ve aş imkanı sağlanmıştır. Bu örnek tek başına göstermektedir ki; insanımıza imkanlar tanınırsa yetenekleri geliştirilirse şaşılacak boyutta başarılar elde edilebilir” diye konuştu.

 

 Konuşmaların ardından toplantıda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 2011-2012 eğitim öğretim yılının faaliyet değerlendirilmesi ve 2012-2013 eğitim öğretim yılında yapılması planlanan faaliyetler ele alınarak karara bağlandı.

Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Kurulu Toplantısı Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Kurulu Toplantısı Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Kurulu Toplantısı Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Kurulu Toplantısı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.