AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI

İlimizde ‘Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği’ toplantısı yapıldı.
HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Neriman Karakoç başkanlığında Halk Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, şube müdürü Fırat Kaya, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Neriman Karakoç, ”Hayat boyu öğrenmenin benimsendiği bir Türkiye, bugün olduğundan çok farklı bir Türkiye olacaktır. İçinde bulunduğumuz yüzyılın bilgi çağı, elektronik çağ ve dijital çağ gibi, farklı isimlerle adlandırılan bilgi çağının, en karekteristik özelliği, değişimin ve dönüşümün baş döndürücü bir hızla gerçekleşmesidir. Hayat boyu öğrenme, hayat dönüşü içinde beşikten mezara öğrenmeyi ve farklı öğrenme ortamlarında öğretmeyi kapsar. Hayat boyu öğrenme ile ilgili bilgi ve becerilerin kazanılması ve uygulanmasıyla, sosyal ve ekonomik yaşamın tüm alanlarına, yaşa, cinsiyete ve sosyal ekonomik statüye bakılmaksızın, aktif katılım gösterebilen bireylerin, toplumda yer almasını amaçlamaktadır. Hayat boyu öğrenme, sadece yetişkinler için yaygın eğitim, eğitimin yenilenmesi ve ikinci eğitim fırsatı değildir. Hayat boyu öğrenme, örgün, yaygın ve hayattan öğrenme olmak üzere, öğretim ve öğrenmenin her parçasını görme şeklidir. Hayat boyu öğrenme, hayat boyu olmasının yanı sıra, hayatın her alanına yayılmış olan anlamına da gelmektedir. Sınırlı ve kısa vadeli ekonomik başarıdan daha fazlasını ifade eden bu kavram, toplumun gelecekte güçlü ve varlığını sürdürebilir olması için, anahtar role sahiptir” dedi. Karakoç’un konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. 

 

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.