AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVER İŞADAMININ ELEŞKİRT’TE YAPTIRDIĞI OKUL TÖRENLE AÇILDI

    Ağrılı hayırsever işadamı Cemaleddin Öztürk tarafından Eleşkirt ilçesi Yayladüzü beldesinde yaptırılan 12 derslikli Çok Programlı Anadolu Lisesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
HAYIRSEVER İŞADAMININ ELEŞKİRT’TE YAPTIRDIĞI OKUL TÖRENLE AÇILDI

Ağrılı hayırsever işadamı Cemaleddin Öztürk tarafından Eleşkirt ilçesi Yayladüzü beldesinde yaptırılan ve babasının adını verdiği Kemal Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi törenle açıldı. Vali Dr. Mehmet Tekinarslan törende yaptığı konuşmada, devletin pek çok yerde eğitim kurumu yaptığını ancak bir vatandaşın yaptırdığı bir okulun devletin yaptığı yüz okuldan daha kıymetli olduğunu belirtti.

Ağrı insanının vatanperverliğini, eğitime verdiği değeri, geleceğine olan inancını yansıtan bir gösterge olduğunu ifade eden Tekinarslan, “Ağrı´nın her köşesinde aynı bu canlılıkla eğitim ve öğretim hayatımız başladı. Zaman zaman eksiklerimiz olmuyor değil. Öğretim personelimizden atama süreçlerinden kaynaklanan sıkıntılar derslik ve donanımdan kaynaklanan eksikliğimiz oluyor”dedi.


Eğitime yapılan yatırımla eğitim olanaklarının kentte arttığını anlatan Tekinarslan, “Bu bir şans ve değerdir. Ağrı insanının gönlünün yüceliğini, vatanına, memleketine ve geleceğine olan bağlılığını bir kez daha gösteriyor. Ağrı insanı okul yakmıyor okul yapıyor ve bunu yürekten, içtenlikle zorluğa rağmen yapıyor. Biz bu insanlara destek vermekte bu insanları yüceltmekten başka bir şey yapmamak durumundayız diyorum. Bu tesisin değerli çocuklarımıza değerli Yayladüzü ve Eleşkirtli hemşehrilerimize, bu okulda görev yapacak öğretmenlere, idarecilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum”şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun ise, “Hayırsever iş adamı Cemaleddin Öztürk beyefendi tarafından  inşa edilip eğitime tahsis edilen 12 derslik, 8 lojman ve spor alanı beldemizdeki büyük bir eğitim ihtiyacını giderecektir. Bu vesileyle Cemaleddin Öztürk beye hayırlı davranışından dolayı eğitim camiası adına teşekkür ediyoruz. Allah bu duyguları diğer zengin iş adamlarımıza da tatmayı nasip etsin. Hayırseverimiz 2009 yılında da 10 derslikli bir ilköğretim yaptırmıştır. Beldemize sunulan bu imkanlar kısa sürede etkisini göstermiş 2013 yılında yapılan SBS sınavında puan ortalamasına dayalı yapılan sıralama neticesinde okul olarak ilçe birincisi olmuştur. İlçe çapında yapılan bir çok yarışma ve etkinliklerde beldemizin isminde söz etmiştir” ifadelerini kullandı.

  İşadamı Cemaleddin Öztürk ise, “Bu lisenin açılışını gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Bu benim için bir hayaldi. Burada sadece beldenin bütün çocukları okumayacak. Başka köylerin çocukları da gelip burada okuyacak. O yüzden burada keşke daha fazla imkanlarımız olsa daha güzel şeyler yapabilsek. Ama ben bir Yayladüzülü olarak kendi imkanlarıma baktığım zaman vicdanen çok rahatım. Elimdeki imkanların hepsini yerli yerinde kullandım. Çünkü burada her şey devlet değil, devlete bırakmamak ve insanların birbirine yardımcı olması lazım. Eğitim olmadığı bir yerde hiçbir şey olmaz. İnşallah imkanımız olur bu hizmetlerin devamı gelir. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


  Konuşmanın ardından öğrenciler şiirler okudu ve halk oyunu gösterisi yapıldı. Daha sonra günün anısına plaket ve hediyeler verilmesinin ardından açılışı gerçekleştirilen okulun sınıflarını gezen Vali Dr. Tekinarslan ve beraberindeki heyet öğrencilerle bir süre sohbet etti. Açılışa Eleşkirt Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Çetin, okulu yaptıran hayırsever Cemaleddin Öztürk, kurum müdürleri ve belde sakinleri katıldı.
Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

.........................

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.