AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu’nun Açılışı Yapıldı

Ağrılı işadamı Baran Çoktin tarafından Ağrı Dağı eteklerinde dedesi adına yaptırdığı ‘Çiftlik Köyü İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu’ düzenlenen törenle açıldı.
İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu’nun Açılışı Yapıldı

Irak’ta faaliyet gösteren BC Grup isimli şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çoktin, ilk olarak memleketi Doğubayazıt’a 2010 yılında 16 derslik Hasan Çoktin Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nu yaptırmış ve ikinci okulun sözünü vermişti. Çoktin, ikinci okulu da Ağrı Dağı eteklerindeki kendi köyü olan Çiftlik köyünde yaptırdı. Doğubayazıt ilçe merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan köyde geçen yıl inşaatı başlatılan ve 900 bin TL’ye mal olan okulun açılışı bugün yapıldı. Açılışa Vali Dr. Mehmet Tekinarslan, Doğubayazıt Kaymakamı Karahan Daştan, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak ve Çoktin ailesinin üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Ağrılı işadamının eğitime verdiği desteğin her geçen gün artıyor olmasını görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

 

Başak, “Bir ay içerisinde Ağrılı işadamlarımızdan biri ile temel atmış olmanın, bir diğeri ile okul yaptırmak için protokol imzalamanın ve bugün de bir başka hayırseverimizin yaptırmış olduğu bir okulu açmış olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz. Zenginlik bir nasip işidir, ama vermek her zengine nasip olmayacak bir hayır işidir. Sadece Doğubayazıt ilçemizde İbrahim Yassıboğa, Halis Tan, A Takımı Savaş Ay, Hüsnü Özyeğin Vakfı, Mehmet Çoktin, İkra A.Ş., Gama Holding, Sadettin Saran, Ertuğrul Eryılmaz, Baran Çoktin gibi hayırseverlerimiz katkı sağlamışlardır. Bu hayırseverlerimiz sayesinde Doğubayazıt ilçemizde 187 derslik, 400 öğrenci kapasiteli pansiyon, 1 spor salonu ve 2 adet lojman yaptırarak diğer ilçelerimize nazaran hayır işinde önderlik yapmış ve yapmaya da devam etmektedirler” dedi.

 

İşadamı Baran Çoktin ise, eğitim öğretime yönelik yatırımlarının devam edeceğini belirterek, “Hatırlarsanız 2010 yılında bir okul yaparak ikincisinin de sözünü vermiştik. Allah´a şükürler olsun ki bugünde o okulun açılışını yapmak nasip oldu. Dedem İbrahim Ağa´nın ismini verdiğimiz bu okul, köyümüzdeki eğitim sorununu da ortadan kaldırdı. Burada Sayım Valimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Vali Dr. Mehmet Tekinarslan da, Doğubayazıt’ın köklü bir geçmişi olduğuna dikkat çekerek, Çoktin ailesine teşekkür etti. Okulun açılış kurdelesini Vali Dr. Mehmet Tekinarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, kurum amirleri ve köylü kadınlar birlikte kesti. Daha sonra okulu gezen Vali Tekinarslan ve beraberindekiler, sınıfta öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek köyden ayrıldı. 12 derslik, 1 kütüphane ve 1 anasınıfı ile 310 öğrencisi bulunan ‘Çiftlik Köyü İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu’nda 16 öğretmen ve 1 müdür görev yapacak.

 

İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu8217nun Açılışı Yapıldı İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu8217nun Açılışı Yapıldı İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu8217nun Açılışı Yapıldı İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu8217nun Açılışı Yapıldı İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu8217nun Açılışı Yapıldı İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu8217nun Açılışı Yapıldı İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu8217nun Açılışı Yapıldı İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu8217nun Açılışı Yapıldı İbrahim Ağa İlk ve Ortaokulu8217nun Açılışı Yapıldı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.