AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İKİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDE "FEN VE SOSYAL BİLİMLER " PROGRAMI UYGULANACAK

Anadolu İmam Hatip Liselerinde Fen ve Sosyal Bilimler Programı Talim ve Terbiye Kurulu kararı ile Ağrı´da iki Anadolu İmam-Hatip Lisesinde "Fen ve Sosyal Bilimler " programı uygulanacak.  
İKİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDE "FEN VE SOSYAL BİLİMLER " PROGRAMI UYGULANACAK

  Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Turan, " 2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle Ağrı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Doğubayazıt Fatımatü Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde ‘Fen ve Sosyal Bilimler’ programı uygulanacak. Artık bu okullarımızda tıpkı Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesinde olduğu gibi çocuklarımız İmam Hatip ders programının yanında ‘Fen ve Sosyal Bilimler’ programındaki dersleri de görecekler. Bu programlardan mezun olan öğrencilerimiz Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olarak fen veya sosyal bilimler alanlarında istedikleri yüksek öğretim kurumlarına daha kolay daha donanımlı yerleşeceklerdir. Çocuklarımız hem İmam Hatipli hem Fen liseli hem de Sosyal Bilimler Lisesi mezunu olabileceklerdir. Tabi ki bu programlara da öğrenciler talep ve puan üstünlüğüne göre yerleşebileceklerdir.  Ülkemiz ve ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum "dedi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

09-06-2017

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.