AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Başarı İzleme ve Değerlendirme Ekibi İstişare Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, İl Başarı İzleme ve Değerlendirme Ekibi istişare toplantısı yapıldı.
İl Başarı İzleme ve Değerlendirme Ekibi İstişare Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2 yıldır yürütülen "SBS ve YGS´de Başarıya Adım Adım" projesi kapsamında İl Başarı İzleme ve Değerlendirme Ekibi istişare toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak başkanlığında Nurettin Dolgun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Çok Amaçlı salonunda yapılan toplantıya, AR-GE sorumlusu ve Şube Müdürü İshak Hasanoğlu, İl Eğitim Denetmeni Güngör Şahin, ilçe şube müdürleri, okul müdürleri ve branş öğretmenleri katıldı.

2011 - 2012 yılındaki SBS, YGS ve LYS sınavları hakkında sunumun yapıldığı toplantıda, sınıflarda başarıyı yakalayamayan öğrencilerin ortaöğretimde okula devam etmeme, başarısızlık sorunları ile karşılaşması, ildeki öğretmenlerin yeni öğretmen olmalarından kaynaklı tecrübe eksikliği, öğretmenlerin motivasyon noktasında sıkıntı çekmeleri, kentin ileri gelenlerinin okulları gezerek öğrencilere hedef belirlemede yardımcı olabilecekleri gibi konular değerlendirildi.

 

Ayrıca toplantıda, öğretmen- veli kopukluğunun giderilmesi, SBS, LYS ve YGS´de alınan başarılarda öğrencilerin ödüllendirilmesini ve bu ödüllerin öğrencileri teşvik etmesini sağlamak amacıyla okulların katılacağı bir havuz oluşturulması ve bu havuzda birikecek miktarın ödül alımında kullanılması, öğretmenler arasında karşılıklı güzel etkinlikler paylaşılması gerekçesiyle öğretmen arasında dayanışmanın arttırılması, öğretmenlerin birlik ve beraberliklerinin sağlanabilmesi için öğretmenlerin branş, bazında toplanmalarının sağlanması gibi çözüm önerilerinde bulunuldu.

İl Başarı İzleme ve Değerlendirme Ekibi İstişare Toplantısı İl Başarı İzleme ve Değerlendirme Ekibi İstişare Toplantısı İl Başarı İzleme ve Değerlendirme Ekibi İstişare Toplantısı İl Başarı İzleme ve Değerlendirme Ekibi İstişare Toplantısı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.