AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Eylem Planı Çalıştayı Yapılacak

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, ‘Kız Çocuklarının Eğitimi’ projesi kapsamında 18-22 Şubat tarihlerinde 5 gün sürecek olan il eylem planı çalıştayı yapılacağını söyledi.
İl Eylem Planı Çalıştayı Yapılacak


İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘‘Kızların Eğitimi Projesi” (KEP) kapsamında yapılacak olan 5 günlük il eylem planı çalıştayı hazırlıkları tamamlandı.


Konu ile ilgili açıklama yapan Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “Kızların Eğitimi Projesi” kapsamında ilde 28 Ocak- 10 Mayıs 2013 tarihleri arasında çalıştay yapılması planlandığını söyledi.

 

Bu çalıştayların ilki 18-22 Şubat 2013 tarihleri arasında Nurettin Dolgun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda yapılacağını belirten Başak, ”Birinci çalıştayın ilk günü; Milli Eğitim Bakanlığı temsilcisi ve projede görevli uzman Atatürk Üniversitesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Başaran Gençdoğan il eylem planı üzerinde katılımcılarla fikir alışverişinde bulunacaklar. Çalıştayda; eğitime erişimin artırılması, okul terklerinin azaltılması, eğitim kalitesinin artırılması, kız çocuklarının okullulaşması yönünde yapılan çalışmalar, ilimizde bulunan derneklerin kızların eğitimine yönelik bugüne kadar yaptıkları çalışmalar ve yapılacak çalışmalar ile projenin desteklenmesi gibi konular görüşülecek” dedi.

Uzmanların yanı sıra çalıştaya 20 katılımcının da iştirak edeceğini belirten Başak, “Çalıştayın diğer günlerinde ilimizde okullulaşmanın arttırılması yönünde kamu kurum kuruluşları, kadın dernekleri ve diğer sivil toplum kuruluşları ile nasıl bir işbirliği yapılabilir bu konuda çalışma yürütülecektir. Ayrıca çalıştay katılımcıları proje kapsamında ilimizde seçilen 10 pilot okulumuza ziyarette bulunarak okullulaşmanın önündeki engelleri bizzat sahada görme ve çözüm üretme fırsatı da bulacaklardır. Beş günlük çalışmanın ardından görüşülen konulara ilişkin nihai rapor hazırlanacaktır. Hazırlanan raporu projeye destek olabilecek kurum ve kuruluşlara, STK’lara, okullarımıza göndererek ilimizde kızların eğitimi ve okullulaşmasının artması yönünde çalışmalara ivme kazandırmak hedefindeyiz” diye konuştu.

 

 

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.