AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİ

İlimizde yapılan Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimini Gamze Saraç kazandı.
İL ÖĞRENCİ MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Demokrasi Eğitimi Okul Meclisleri Yönergesi kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Neriman Karakoç, şube müdürü Özlem Çeçen, okul müdürleri, merkez ve ilçe öğrenci meclis üyelerinin katılımıyla yapılan seçimde, Doğubayazıt Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gamze Saraç, İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı’na seçildi.

 Seçim ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili İshak Hasanoğlu, bugün gelinen noktanın önemli olduğunun altını çizerek, cumhuriyetin demokrasi ile güçlenmesi, oy kullanma bilincinin gelişmesi, katılımcılık ruhunun aşılanmasının amaçlandığı bu faaliyetleri öğrenciler için kendilerinin de çok önemsediğini söyledi.

 Hasanoğlu, “Seçilen arkadaşımız hem okulunu hem de ilimizi temsil edecek. Hoşgörülü olması, iletişime açık, adalet duygusu gelişmiş, temsil kabiliyeti en iyi olan arkadaşlarınızı tercih etmeniz, üstlenilecek görevin hakkaniyet içinde yerine getirilmesini sağlayacaktır. Kaybedeni olmayan bir seçimde seçilemeyen arkadaşların ve kendine oy vermeyen arkadaşların da temsilcisi olduğunu unutmadan eşit bir temsil görevi icra edilecektir. Bu yaşta bu görevlere istekli olup, yapılacaklar noktasında güzel faaliyetler yapan arkadaşlarınızı gördükçe gençlerimizin bu işi büyükleri aratmayacak derecede iyi yapacaklarına inancım artmıştır”dedi.

Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.