AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Yapılacak Yeni İmam Hatip Lisesi İçin Protokol İmzalandı

Ağrılı hayırsever işadamı Şinasi Ünsal tarafından kentte yaptırılacak 24 derslikli İmam Hatip Lisesi için protokol imzalandı.
İlimizde Yapılacak Yeni İmam Hatip Lisesi İçin Protokol İmzalandı

Geçtiğimiz aylarda İstanbul’da gerçekleştirilen Ağrılılar Gecesi’nde Vali Dr. Mehmet Tekinarslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ın yaptığı görüşme sonrasında Ağrı’ya okul yaptırma sözü veren hayırsever iş adamı Şinasi Ünsal, Ağrı Valiliği’nde düzenlenen törende Vali Dr. Mehmet Tekinarslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak ile bir araya geldi.

 

Ağrı’da doğmuş büyümüş bir insan olarak vefa borcunu yerine getirdiklerini belirten Ünsal, “Hepimizin ilimize, ülkemize ve insanımıza karşı sorumlulukları var. Özellikle eğitim konusunda bize çok iş düşüyor. Bizler de işadamları olarak bu sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Ağrı’ya yapacağımız İmam Hatip Lisesi’nin hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah burada okuyacak kardeşlerimiz ilimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı işler yapar ve güzel mevkilere gelerek hizmet ederler” diye konuştu.

 

Vali Dr. Mehmet Tekinarslan ise, “Devlet olarak özellikle eğitim konusunda eksiklerin giderilmesi noktasında çalışıyoruz. Son yıllarda derslik anlamında ciddi sayıda artış söz konusudur. Ama bununla birlikte nüfusumuz da artıyor. Haliyle bu konuda yeni derslik ihtiyacı doğuyor. Hayırsever işadamlarımızın katkıları da bize güç veriyor. Ağrılı hemşehrilerimiz bu konuda duyarlılar. İşadamlarımız tarafından şu ana kadar çok sayıda okul ve derslik yapılmış. Son olarak da hayırsever işadamımız Şinasi Ünsal beyefendi 24 derslikli bir İmam Hatip Lisesi’ni Ağrımıza kazandırıyor. Allah hayırlarını kabul etsin ve kazançlarını arttırsın” dedi.

 

Konuşmaların ardından taraflar arasında okul yapımına ilişkin protokol imzalandı.

 

İlimizde Yapılacak Yeni İmam Hatip Lisesi İçin Protokol İmzalandı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.