AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlamaları

Ağrı’da, İlköğretim Haftası düzenlenen bir törenle kutlandı.
İlköğretim Haftası Kutlamaları

2013-2014 eğitim öğretim yılı ve İlköğretim Haftası nedeniyle düzenlenen tören programı sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması ile başladı. Daha sonra Alpaslan İlkokulu’nda devam eden törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, “Geçen yıldan bu tarafa yapılan çalışmalar sonucunda özellikle kız çocuklarımızın okullaşma oranları artırılmış ve erkek öğrencilere ulaşmıştır. Diyadin, Taşlıçay ilçelerinde ilk defa İmam Hatip liseleri açılmış, Hamur ilçesinde İmam Hatip Ortaokulu’nun temeli atılmıştır. Yine Ağrılı iş adamımız merhum Hayrettin Atmaca tarafından Kız İmam Hatip Lisesi’nin temeli atılmış, bir başka iş adamımız Şinasi Ünsal tarafından da İmam Hatip Lisesi’nin temeli atılacaktır. Yine ilimizde ilk defa özel eğitim ihtiyacına sahip çocuklarımız için özel eğitim ve uygulama okulumuz çok yakında hizmete başlayacaktır.

  

Eğitim öğretim yılına başlarken, geleceğin teminatı çocukların, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerin ve büyük fedakarlıklarla, ilimizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerin heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşmaktayız. Çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun şekilde yetiştirilebilmesi, teknolojik yeniliklerin onlar için ulaşılabilir olması ve hepsinin aynı şartlarda eğitim imkanlarından yararlanabilmesi için çalışıyoruz. Amacımız, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, eğitiminden aldığı güçle yoğun rekabet ortamının şartlarına uyum sağlayabilen bireyler yetiştirebilmektir.

  

Nitelikli insan gücünün artmasının, bilgiyi üreten ve paylaşan nesiller yetiştirilmesinin, çocukların ve gençlerin yetenekleri doğrultusunda yönlendirilebilmelerinin, ülkenin başarısı, gelişmesi ve ilerlemesi için büyük önem taşımaktadır. Kuşkusuz bu süreçte, çocuklarımız ve gençlerimizin ruhsal ve fiziksel sağlıklarının ön planda tutulduğu, araştırmaya, sorgulamaya açık, ezbercilikten uzak, insanlara ve farklı düşüncelere saygılı, demokrasiye inanan, hoşgörülü ve ahlaklı bireyler yetiştirmeye yönelik bir eğitim anlayışı benimsenmelidir. Eğitime yatırım ülkenin parlak geleceğine yatırımdır. Eğitime gönül vermiş Ağrılı hemşehrilerimizin ve Sayın Valimizin desteğiyle, eğitim alanında son yıllarda sevindirici gelişmeler meydana gelmekte, çalışmalar devlet-vatandaş işbirliğiyle bir seferberliğe dönüşmektedir. Bu vesileyle, eğitimin her kademesinde, Türkiye’nin geleceğini emanet ettiğimiz, sevgi, sabır ve özveriyle görevlerini yerine getiren öğretmenlerimize de bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

  

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM, SEVGİLİ ÖĞRETMENLERİMİZ;

  

Öğretmenlerimiz kendilerini mesleğin gereklerine göre yetiştirmeli ve sürekli kendini geliştirme isteğinde bulunmalıdır. Öğrencisini merkeze alan bir anlayışla, amaçlarına ulaşmanın ısrarlı çabası içinde olması gerekir. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirebilmektir.

  

SAYGIDEĞER VELİLER;

  

Peygamber Efendimiz “Anne ve babaların çocuklarına bırakacakları en büyük miras edeptir (terbiyedir)” demiştir. En büyük kaygınızın çocuklarınızı geleceğe en donanımlı şekilde hazırlamak olduğunu biliyoruz; Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizinle aynı kaygıyı, aynı duyguları taşıyoruz. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okullarınızı, öğretmenlerinizi ziyaret ediniz. Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız. Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim,

 

Başarılı olmanız bizim için yeterli değildir bizim için önemli olan hem mutlu hem de başarılı olmanızdır.

  

Kendi ayakları üzerinde dik ve sağlam durabilen, başarılı olduğu kadar mutlu da olan yetişkinler olarak geleceğe adım atan bir nesil yetiştirmek en büyük amacımızdır. Bu gayelerimizin gerçekleşebilmesi için, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve tüm personelimizle gerektiğinde gecemizi gündüzümüze katarak, hafta sonlarını haftamıza ekleyerek, okulların donatılması, gerekse eğitim açısından yapılması gereken ne varsa yerine getirmeye, sizlerin eğitimi için en uygun eğitim ortamları sağlamaya gayret ediyoruz. Size düşen vazife de çok çalışmak, kendinizi mümkün olan en üst düzeyde yetiştirmenizdir. 2013–2014 Eğitim-Öğretim yılının, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

  

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler şiir okurken, 8 sınıfı öğrencileri okula yeni başlayanlara çiçek verdi. Daha sonra öğrencilere sınıflarda kitaplar dağıtılmasının ardından program sona erdi. Törene Vali Yardımcısı Ercan Ateş, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Erim, Ali Osman Karaköse, Eğitim Denetmenleri Başkanı Cevat Gültekin, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları Bekir Taşdan ve Mehmet Nuri Bilen, kurum amirleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

İlköğretim Haftası İlköğretim Haftası Kutlamaları İlköğretim Haftası Kutlamaları İlköğretim Haftası Kutlamaları İlköğretim Haftası Kutlamaları İlköğretim Haftası Kutlamaları İlköğretim Haftası Kutlamalarıİlköğretim Haftası Kutlamaları İlköğretim Haftası Kutlamaları İlköğretim Haftası Kutlamaları İlköğretim Haftası Kutlamaları İlköğretim Haftası Kutlamaları 

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.