AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokul Öğrencilerine Kitap Dağıtımı

    İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay Ağrı Şubesi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi” kapsamında ilkokul öğrencilerine kitap dağıtıldı. 
İlkokul Öğrencilerine Kitap Dağıtımı

 

 

Atatürk İlkokulu’nda “Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi”  kapsamında kitap dağıtım programı düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak ve Kızılay Ağrı Şube Başkanı Fahrettin Selçuk tarafından öğrencilere afet konulu kitap ve takvim dağıtıldı.

 

Burada bir konuşma yapan Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, öğrenmenin hayat boyu devam ettiğini belirtti. Çocukların bulundukları çevreye karşı daha duyarlı olmaları gerektiğini ifade eden Başak, “İlkokul öğrencilerine afet konularını içeren ´Güvenli Yaşamayı Öğreniyorum´ adlı 600 kitap ve 750 tane de afet riskine karşı alınması gereken önlemleri içeren sınıf takvimi dağıttık. Daha bilinçli bir nesil yetiştirmek için önce çocuklardan başlamak gerektiğini hepimiz biliyoruz. Biz de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimin tabana yayılması için her türlü gayreti gösteriyoruz” dedi.

 

Kızılay Şube Başkanı Selçuk ise, “Afet riski yüksek bir ilde yaşadığımız için toplumun her kesimini bu konuda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Toplum liderleri dediğimiz muhtarlar, öğretmenler ve din görevlilerine çeşitli seminerler veriyoruz” diye konuştu. 

 

Program sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak´a, Kızılay Ağrı Şubesi´ne verdiği destekten dolayı Kızılay Şube Başkanı Fahrettin Selçuk tarafından teşekkür plaketi verildi.

İlkokul Öğrencilerine Kitap Dağıtımıİlkokul Öğrencilerine Kitap Dağıtımıİlkokul Öğrencilerine Kitap Dağıtımıİlkokul Öğrencilerine Kitap Dağıtımı

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.