AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARNE HEYECANI

İlimizde, 2015-2016 eğitim öğretim sezonunun sona ermesi nedeniyle karne töreni yapıldı. 
KARNE HEYECANI

Kuva-i Milliye İlkokulunda düzenlenen karne törenine Vali Yardımcısı Mehmet Soğukpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, şube müdürü Kutbeddin Kaya, okul yöneticileri, öğretmen ve veliler katıldı.

Törende konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, “Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için yorucu ve yoğun geçen bir senenin ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerin heyecanınızı paylaşmak istiyoruz. Tüm çabamız çocuklarımızı sağlıklı, özgüven duygusu gelişmiş, sorumluluk sahibi, büyüklerine saygılı, küçüklerine sevgi ve şefkat gösteren, çevresine duyarlı insanlar olarak yetiştirmektir. Hep birlikte bu amaca ulaşmak için çaba sarf ediyoruz. Bugün alınan karneler öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirmesi olacaktır. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır” şeklinde konuştu.

Öğrencilere de seslenen Dursun, “Zorlu ve uzun bir maratonun sonucunda emek ve çabalarınızın karşılığı olan karnelerinizi bugün alıyorsunuz. Hiçbir başarı tesadüfî değildir ve çalışan her zaman kazanır. Sizlerde bu çalışmaların sonucunda emeğinizin karşılığını almış bulunmaktasınız. Ders başarı durumunuz ne olursa olsun, hayata her zaman olumlu bakmaya çalışın ve mücadeleden asla vazgeçmeyin. Kendinize yönelik yapacağınız bir plan doğrultusunda tatilinizi verimli geçirmeniz, geleceğinize olumlu katkı sağlayacaktır. Sosyal, kültürel faaliyetlere katılmanız, düzenli kitap okuma alışkanlığı kazanmanız, sizleri yaşamın zor koşullarını hazırlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Velilere de seslenen Dursun, “Çocuklarımız bizlerin en kıymetli varlıklarıdır. Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarını gösteren belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylere dönüşmesi amacı ile her türlü çabayı göstermektedir. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyoruz” diye konuştu.

Öğretmenlere de seslenen Dursun, “Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşünerek çalışmalarınıza bu doğrultuda devam edeceğinize inanıyorum. Tüm bu duygu ve düşüncelerle hepinizi tebrik ediyor, iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum” dedi.

Daha sonra Vali Yardımcısı Mehmet Soğukpınar ve İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıttı. 

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

17-06-201617-06-201617-06-201617-06-201617-06-201617-06-201617-06-201617-06-201617-06-201617-06-201617-06-2016

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.