AĞRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARNE SEVİNCİ

  İlimizde eğitim öğretim gören öğrenciler karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.  
KARNE SEVİNCİ

Karne dağıtım töreni kapsamında Alpaslan Ortaokulu’nda düzenlenen programa Vali Musa Işın, Hamur Kaymakamı Cüneyt Manisa, İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İshak Hasanoğlu, şube müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

 Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, 2015-2016 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatiline girdiklerini belirterek, “Yorucu ve yoğun geçen bir dönemin ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerle aynı heyecanı paylaşmanın gururunu ve onurunu yaşamaktayım. Sevgili öğrenciler, notlarınız ne olursa olsun, hiçbir zaman ümidinizi ve cesaretinizi kaybetmeyin. Hayata sıkı sıkı sarılın. Başarmak için daima gayret edin. Başta öğretmenleriniz, anne-babalarınız olmak üzere hepimiz size destek olmak, sorunlarınızı çözmek, güzel ve mutlu bir eğitim ortamında başarılı öğrencilik geçirmeniz için elimizden geleni yaptığımızı unutmayın. Sizler hava şartları ne olursa olsun kendinize bir değer katmak için okulunuza gelip yoğun bir gayret gösterdiniz. Şimdi ailenizle birlikte karnenizi alarak sevincinizi doyasıya yaşamanızı istiyorum. Çünkü karnenizde sizin bir dönem boyunca özel çabalarınız, başarılarınız, sevinçleriniz var. Tatili iyi bir şekilde öncelikle kaliteli dinlenerek, ikinci döneme eksiklerinizi tamamlayarak ve her zaman önem verdiğimi bildiğiniz kitap okuyarak ailenizle birlikte mutluluk içinde geçirmenizi diliyorum” ifadelerini kullandı.

 Konuşmasında velilere de seslenen Dursun, “Çocuklarınız için büyük fedakarlıklar göstererek eğitimlerini sürdürmelerini sağlarken sıkıntılar çektiniz. Anne ve baba olarak çocuklarınız için ne kadar büyük fedakarlıklar gösterdiğinizi biliyorum. Ama unutmayın, en önemli varlığımız, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitim öğretim faaliyeti içinde gösterdikleri çaba her şeyin üstündedir. Çocuklarımız en başta sevgi ve saygınızı hak ediyorlar. Çünkü hepsi sizi çok seviyor, bunu anlamak için tatili onlarla birlikte geçirin, birlikte kitap okuyun, birlikte oyun oynayın, göreceksiniz çocuklarınız daha başarılı olacaklardır. Siz değerli velilerimize çocuklarınıza, öğretmenlerimize ve okullarımıza gösterdiğiniz her türlü destek için İl Milli Eğitim Müdürü olarak yürekten teşekkür ederim” dedi.

 Öğretmenlere de seslenen Dursun, “Sizin hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğiniz sayesinde yetiştirdiğiniz öğrenciler için ne kadar fedakarca çalıştığınızı çok iyi biliyorum. Siz değerli öğretmen arkadaşlarımız, yeri geldi hastalığını sınıflarda atlattı, yeri geldi ders dışı zamanlarda öğrencilerinin eğitim öğretimleriyle ilgilendi, yeri geldi birlikte üzülüp birlikte sevindik. Ama hep öğrencilerinizin başarılı, öğrenmeye açık birer meşale ve iyi bir insan olmaları için çaba sarf ettiniz. Bu gayretlerinizden dolayı öğrencilerimiz ve velilerimiz adına sizlere içtenlikle teşekkür ediyorum. İl genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın Musa Işın’a, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticilerine, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve eğitim personellerimize teşekkür ediyorum. Öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyorum” şeklinde konuştu.

 Vali Musa Işın ise, “Allah çocuklarınızın hayırlı evlat olmasını nasip etsin. Çocuklar sizleri gerçekten çok seviyorum. Tatilin, karın tadını çıkarın. Okul döneminde iyi çalışmanız gerekiyor. Bizim öğretmen açığımız branş bazında hemen hemen yok denilecek kadardır. Bizim okullarımızdaki kalite standartları büyükşehirdeki okul kalite standartları ile aynıdır. İnşallah şu anda inşaat halindeki okullarımız bittiği taktirde bizim derslik başına öğrenci sayımız 24´e düşecek ve bu manada büyükşehirlerden daha iyi bir duruma geleceğiz. Şu anda 47 okulumuzun inşaatı devam etmektedir. Ağrı´da eğitim çeşitliliğine ve kalitesine uygun eğitim verilmektedir. Her türlü niteliğe göre okulumuz vardır. Hiç kimse eğitim alanında Ağrı´da yapılanları inkar edemez. İnkar eden haksızlık ve vicdansızlık yapar. Bunun idrakinde olalım ve inkar edenlere de bütün bunları söyleyelim” ifadelerini kullandı.

 Konuşmaların ardından Vali Işın, başarılı ve TEOG’de dereceye giren öğrencilere karne ve çeşitli hediyeler verdi.

 Recep ÇİRİK; Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu

22-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-2016

Fırat Mah. Erzurum Cad. 934 Sk. Merkez AĞRI - 0(472) 280 94 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.